„Když jsem obdržel telefonát s nabídkou připojit se k Děčínu, dvakrát jsem nepřemýšlel. Ve fázi mojí kariéry je to velké privilegium přestoupit do jednoho z nejlepších klubů s bohatou historií a skvělými fanoušky. Věřím, že můžeme udělat stejný úspěch jako vloni a postoupit do finále,“ uvedl nováček BK Armex.

Ve své bohaté kariéře prošel kromě srbských klubů také několik zemí – Bosnu a Hercegovinu, Kypr či Bulharsko. V Národní basketbalové lize, která má reprezentační pauzu, hrál za USK Praha a naposledy za Kolín.

Vedení posledního ligového finalisty okysličilo soupisku vzhledem k dlouhodobějším zraněním Pavla Grunta a Roberta Landy.

„Při současném zdravotním stavu nám chybí centimetry i kila. Ostatní hráči museli hrát mimo své standardní pozice, a to je znát jak na výkonech, tak na výsledcích,“ vysvětlil na klubovém webu děčínský manažer Lukáš Houser.

„Filip Vukosavljević je zkušený podkošový hráč, který nám pomůže zvýšit kvalitu hry na pozici 5,“ dodal k angažování zkušeného Srba trenér děčínských Válečníků Tomáš Grepl.