Zase se jim to nepovedlo. Přitom chybělo tak málo… Děčínští basketbalisté málem přemohli šampiona z Nymburku, už ho měli na lopatkách, jenže v posledních dvou čtvrtinách dokázali promrhat devatenáctibodový náskok a prohrát rozdílem dvou bodů 68:70. To byla krutá rána pro Severočechy. Taková šance se dlouho nemusí opakovat.

„Bylo to zajímavé utkání, ale moje hodnocení je trochu smutné,“ povzdechl si trenér Děčína Pavel Budínský po druhé porážce ve třetím utkání skupiny A1 Mattoni NBL. „Podle průběhu jsme věřili, že bychom Nymburk mohli udělat,“ přiznal na oficiálním webu basketbalové federace.
Středeční utkání na severu Čech rozhodl v závěru Radek Nečas. Ten minutu a půl před koncem utkání za nerozhodného stavu vzal osud zápasu do svých rukou a zaznamenal poslední tři koše Nymburka.

„Zkušenosti soupeře z těžkých zápasů, větší kvalita širšího kádru a hlavně rychlost a chytrost především ve druhé půli při čtení hry, nás stála vítězství,“ vyjmenoval Budínský faktory, kvůli kterým přišel jeho tým o cenný skalp. „Nymburk je prostě žralok, který když se rozhodne, že zaútočí, tak zaútočí. My jsme přestali hrát, hráči se schovali, zalekli se toho, protože když máte Nymburk v šachu, tak to vrtá v hlavě. Nymburk pak aktivitou hráčů na doskoku a dobrým čtením hry se dostal zpátky. Pak už to bylo otevřené do konce, kde to rozhodl Radek Nečas jednoduchým košem.“

Nymburský lodivod Izraelec Ronen Ginzburg připustil, že jeho hvězdy měly „kliku“, že poprvé na české půdě neprohrály. „Děčín hrál skvěle, vytvořili na nás tlak. V závěru byly na naší straně zkušenosti i štěstí,“ poznamenal.

Už v sobotu mají Děčínští možnost spravit si chuť, když opět před svými fanoušky vyzvou dalšího z aspirantů na titul – Prostějov. „Ten se dá porazit snáz než Nymburk,“ soudí reprezentační pivot Děčína Pavel Houška.