Zatímco ústecké Pandy v týdnu představily tři posily z USA, děčínští Válečníci se před zahájením Národní basketbalové ligy rozhodli kádr doplnit na postu prvního rozehrávače. Do BK Děčín definitivně přichází a roční kontrakt už podepsal 29letá slovinská jednička Matej Venta, bývalý hráč Nového Jičína, Nymburka, Prostějova a naposledy Jindřichova Hradce.

K děčínskému celku se podle klubového webu připojí hned od začátku společné přípravy, tedy 8.srpna.
Chybět bude pouze kapitán a český reprezentant Jakub Houška. Jinak se tým sejde kompletní, včetně mladíků z děčínského týmu juniorů U19 a také hráčů bojujících o své místo v sestavě A-týmu BK Děčín.

„Mateje jsme vybrali především protože jeho hru dobře známe. Víme, jak umí skvěle bránit, vytvářet tlak a také dokáže v útoku najít správný balanc mezi řízením týmu a skórováním. I přes zajímavé jiné možnosti amerických rozehrávačů jsme se rozhodli pro tuto variantu a těšíme se na vzájemnou spolupráci," řekl děčínský sportovní manažer Jakub Důra.

Devětadvacetiletý playmaker má kromě Mattoni NBL svou kariéru spojenou se slovinským týmem Krka Novo Mesto, kde kromě juniorských let nastupoval v letech 2002 – 2006 v nejvyšší domácí soutěži. Loni se o něj údajně zajímalo i Ústí nad Labem.

                                     Ostravské basketbalisty posílil Bosňan Alič z Děčína

První posilou basketbalistů Ostravy před novou sezonou se stal bosenský křídelník nebo pivot Admir Alič, který do Nové huti přestoupil po pětiletém angažmá v Děčíně. Bronzový celek se naopak rozloučil se všemi čtyřmi Američany.Ostrava získala Aliče jako volného hráče poté, co mu skončila smlouva v severočeském klubu. Devětadvacetiletý hráč má s českým ligovým basketbalem dlouholeté zkušenosti a před Děčínem hájil rovněž barvy USK Praha.

„Myslím, že jsme angažováním Admira udělali dobrý krok. Jde o zkušeného hráče, jehož kvality jsou u nás dostatečně známé. Admir byl volný, chtěl zůstat v České republice a na podmínkách jsme domluvili velmi rychle," uvedl v tiskové zprávě šéf ostravského klubu Ladislav Kudela.

Kouč Dušan Medvecký bude v létě budovat osu Nové huti skoro od píky. Klub se v letní přestávce rozhodl, že úplně rozpustí kolonii amerických legionářů a prodloužení smluv nenabídl Rahsaanu Amesovi, Jeremiahu Wilsonovi, Chadwicku Barnesovi ani Justinu Greenovi.

„Uvažovali jsme dál o Wilsonovi, který byl loni jednou z opor. Ten ale podepsal smlouvu v řeckém Apollonu Patras," řekl Kudela.