Juniorka doma přivítala favorizovaný Slavoj Litoměřice B. Průběh zápasu byl velice vyrovnaný, žádný tým si nedokázal vypracovat výraznější bodový rozdíl. Koncovka se však více povedla hostům. V poslední minutě zápasu prohrávala Juniorka 63:65 a měla k dispozici tři útočné doskoky, ale ani z jednoho nedala koš. Domácí poté museli faulovat, soupeř proměnil pouze jeden trestný hod. Juniorka měla ještě šanci srovnat skóre, ale Bažant neproměnil vyrovnávací trojku. Hosté si pak závěr zápasu zkušeně pohlídali. Litoměřice vyhrály 71:63.

Varnsdorf narazil v Mostě, kde s tamním BNK prohrál vysoko 79:106. Slovan měl potíže se sestavou. Ze základní pětky zůstal jediný Honza Šišulák a i zbytek letos běžné sestavy byl z nejrůznějších důvodů mimo hru. Přesto Slovan prakticky v pěti dokázal držet s domácími krok, přesněji řečeno pohotovou a úspěšnou střelbou trio Tomek, Hovorka a Vakulenko – a první poločas dokonce vyhrál 51:50.
Ovšem energie z útočné aktivity záhy vyprchala, možná k tomu přispělo i neregulérních třináct stupňů v prostorách školní tělocvičny, když ani v obraně toho Most příliš nedovolil. A tak Slovan o vedení přišel během pár minut po přestávce, v obraně přestal stíhat a k tomu za celou třetí a čtvrtou čtvrtinu pak již dokázal v součtu vstřelit pouze tentýž počet bodů, co za první část zápasu. A to proti vyrovnaným mosteckým čtvrtinám nestačilo.

Slovan Varnsdorf je v tabulce na šestém místě, Juniorka je až desátá. V dalším kole hraje Juniorka už dnes od 19.30 v České Lípě, Varnsdorf hraje v sobotu 11. února doma od 18.00 proti Baníku Most.

BNK MOST – TJ SN VARNSDORF 106:79 (27:28, 23:23, 29:13, 27:15).
Body Slovan: Husár 17 (1x3), Vakulenko 15 (3x3), Tomek 13 (1x3), Hovorka 13, Šišulák 12 (1x3), Doležal M. 4, Ježek 3, Relich 2.
TH: 19/15 (79%) – 35/19 (54%). Trojky: 12 – 6. Fauly: 23 – 20. 10 diváků.

BK JUNIORKA DĚČÍN – SJ LITOMĚŘICE B 63:71 (12:9; 33:29; 46:46)
Body Juniorka: Malý 17(1x3), Čonka 12, Bažant 9, Janota 8, Dlask 5, Teršl a Cafourek po 4, Liga a Fiala po 2.