Utkání se rozhodovalo až v koncovce. Zatímco v minulých duelech nadstavby Hanáci pravidelně atakovali stobodovou hranici, tentokrát se zaměřili spíše na defenzivu.

„Mrzí mě, že to bylo zrovna dnes, kdy je akce Každý koš pomáhá,“ usmíval se po utkání trenér Olomoucka Predrag Benáček.

Jeho protějšek Pavel Budínský z Děčína dobře věděl, že proti silné ofenzivě Olomoucka bude právě obrana klíčová.

„Olomoucko svou ofenzivní silou budí velký respekt. V nadstavbě dávají 95,4 bodů na zápas, což je neskutečné číslo. Jsem v této soutěži dlouho a takový tým nepamatuju. Chtěli jsme být koncentrovaní a nedovolit útočný festival domácích,“ poznamenal kouč hostů.

DRUHÉ MÍSTO vybojovali mladí florbalisté ze ZŠ Kamenická Děčín (černé dresy).

Jeho záměr děčínští hráči v utkání plnili dobře. V první půli Severočeši dovolili Olomoucku jen 38 bodů, byť po akci Mitchella v samém závěru první poloviny hosté nakonec po dvou čtvrtinách o jeden bod prohrávali.

Vyrovnaný basketbal pokračoval i ve druhé půli a žádný z týmů se nedostal do většího trháku. Necelé čtyři minuty před koncem Olomoucko vedlo o jeden bod, ale těsně před koncem si hosté vypracovali šestibodový náskok.

Ten sice svěřenci Predraga Benáčka stáhli zásluhou tři bodů Močnika a dvojky Mitchella, ale poslední dva útoky už Olomoucku nevyšly.

„Udělali jsme dvě chyby, hlavně při tom posledním útoku, kdy jsme ztratili balon. Neměli jsme dostatečnou koncentraci, abychom dokončili utkání šťastně,“ mrzelo domácího kouče.

BK Olomoucko - BK ARMEX Děčín 68:69 (23:14, 38:37, 52:50)

Nejvíce bodů: Mitchell 20, Křemen 13, Močnik 11, Šepa 8 - Halada 17, Grunt 13, Pomikálek 10, Krakovič 9. Diváci: 432.

Aktuální tabulka skupiny A1: 1. Nymburk 28/56, 2. Pardubice 28/47, 3. Opava 28/46, 4. Děčín 28/45, 6. Svitavy 28/41, 7. Olomoucko 28/40.