„Koukali jsme spíš někam do skupiny A1. Pak ale přišla nějaká zranění, odchody šatně, korona. Úspěch to není, ale zase jsme hráčsky posunuli. Hráli jsme v různých sestavách. Osobně to pro každého může být i nějaký posun. Týmově se ale sezona úplně nepovedla,“ hodnotilo po utkání křídlo Olomoucka František Váňa.

Domácí nezačali pondělní duel vůbec dobře. Zcela propadali hlavně na obranném doskoku a Válečníci se pod taktovkou přerovského rodáka Ondřeje Šišky rychle dostali až do dvouciferného vedení. Ve druhé čtvrtině se přeci jen hra Olomoucka zvedla, na chvíli z toho bylo dokonce dvoubodové vedení 34:32, závěr poločasu ale patřil opět Děčínu. „Byli jsme laxní, nedali jsme pár střel, byly tam zbytečné ztráty,“ vyjmenoval František Váňa.

Do druhé půlky však Hanáci vlétli ve velkém stylu a díky devítibodové šňůře dokonce získali jednobodový náskok. Po dvou trojkách v závěru třetího dějství si navíc do závěrečné čtvrtiny vzali vedení 62:55.

Děčín svou ofenzivní mizérii prolomil příliš pozdě a domácí si díky solidní střelbě i Henryho pohledné parádě alley oop a koši s faulem nakonec pohlídali vítězství.

„Pochopitelně nás porážka mrzí. Je o to bolavější, že se nám podařilo soupeře přeskákat. Problémem byla hlavně naše malá střelecká úspěšnost při zakončení z dálky. To byla velká komplikace. Podkošová sestava je hodně mladá, tam se nedá čekat konstantní výkon celých čtyřicet minut. Ale zkušení hráči na perimetru to měli zvládnout, když se podařilo utkání hodně dobře rozehrát," klopil oči děčínský kouč Tomáš Grepl, který se vrátil na lavičku po třízápasové pauze způsobenou koronavirem.

„Bavili jsme se v šatně, že chceme sezonu ukončit tak, jak jsme ji začali. Výhrou doma s Děčínem. Chtěli jsme taky zapojit všechny hráče, podařilo se,“ byl spokojen trenér BK Olomoucko Michal Pešta.

„Řekli jsme si, že přesto, jak sezona dopadla, si nechceme na závěr jen zahrát basket. Chtěli jsme zabojovat o vítězství. Ani jeden hráč nešel pouze odehrát zápas, za to jsem šťastný,“ uzavřel kouč.

Ve čtvrtek 8. dubna čeká na Válečníky derby, od 18 hodin hrají na půdě Ústí nad Labem.

BK Olomoucko – BK Armex Děčín 78:73 (15:21, 20:22, 27:12, 16:18)

Body: Henry 13, Kouřil 13, Váňa 11, Pekárek 11, E. Klepač 11, Sychra 8, Feštr 8, Trávníček 3 – Pomikálek 22, Šiška 17, Bradley 14, Grunt 10, Kroutil 8, Žikla 2.

Rozhodčí: Blahout, Nejezchleb, Linhart. Trojky: 8/24 – 5/29. Trestné hody: 12/19 – 20/23. Doskoky: 33:52. Fauly: 22:20. Bez diváků.