První červnový trénink se ale nesl v pohodovém duchu, trenér Tomáš Grepl totiž postrádal z různých důvodů řadu hráčů. „Chybí Autrey a Carlson, oba jsou ještě doma a aktuálně jednají s klubem o prodloužení smlouvy. Pokud by to nedopadlo, budeme během léta vytipovávat jiné zahraniční hráče,“ přiznal kouč Válečníků Tomáš Grepl.

Je ale jasné, že pokud na oba Američany přilétne zajímavá nabídky z ciziny, děčínské podmínky tomu budou těžko konkurovat. Jasno zatím není u pivota a kapitána Jakuba Krakoviče. Ten sice byl na palubovce, novou smlouvu ale podepsanou ještě nemá. „V těchto dnech proběhnou ještě schůzky Kuby a generálního manažera Lukáše Housera. Já věřím, že se obě strany shodnou a Kuba smlouvu prodlouží,“ zdůraznil Grepl.

„Mám i jiné nabídky, takže teď nedokážu říct, zda zůstanu, nebo ne. Máme teď ještě schůzky s vedením děčínského klubu, takže uvidíme, jak to vše dopadne,“ prozradil Deníku Jakub Krakovič.

„Kvůli univerziádě chybí Grunt a Šiška, studijní povinnosti mají Žikla se Skaličkou, stále zraněný je Robert Landa,“ pokračoval kouč českého vicemistra.

Nejstarší hráč Válečníků ve čtvrtek jen přihlížel, chvilku si ho vzala do parády fyzioterapeutka Tereza Houserová. „Už během play-off se u mě nakumulovaly nějaké šrámy. To mě hned po finále dohnalo. Ale není to nic vážného, chvilku si oddychnu a dám se do kupy. Mám ještě sílu a chuť hrát, když vidím kluky na palubovce, hned bych tam vletěl taky,“ usmíval se Landa, který s klubem, stejně jako Šimon Ježek, smlouvu už prodloužil.

Od posledního finále proti Nymburku uplynuly více než dva týdny, basketbalisté si tak zatím moc volna neužili. „Abych se přiznal, tak první týden po konci sezony jsem jen seděl a čuměl do zdi. Měl jsem toho plné zuby. Ale ten druhý už jsem byl na telefonu, kdy jsme si volali s vedením, ale i samotnými hráči. Ale odpočinul jsem si, volno ještě budeme mít v červenci,“ pokýval Grepl hlavou.

Příští týden budou Válečníci pořádat basketbalový minikemp, kde se představí řada mladých hráčů, kteří budou pod dohledem právě děčínského trenéra. „Budou tady kluci z Písku, Plzně, Nymburka nebo Sokola Pražského. Ale jsou to ročníky 1998 až 2003. A my si vytipujeme některé, kteří by mohli teď anebo za pár let hrát za A tým. Budeme fungovat do konce června, na červenec dostanou hráči individuální plán. To by měli provozovat doplňkové sporty jako tenis, plavání nebo kolo. Od srpna pak začneme s plným tréninkem a přípravou na novou sezonu,“ dodal Tomáš Grepl.