"Nebyl to ale lehký zápas, tři čtvrtiny to bylo vyrovnané. Utrhli jsme se až v poslední části hry. Kolín hrál dobře, byl to hodně silový duel, pod košem se člověk musel rvát. Ale celkově to bylo naše zasloužené vítězství," culil se spokojený kapitán Děčína Jakub Houška, který byl 17 body nejlepším střelcem celé sobotní bitvy.

Hosté v poločase prohrávali rozdílem sedmi bodů, do poslední čtvrtiny jejich ztráta narostla o další čtyři body. V ní už ale Kolín vyhořel v útoku a nastřílel pouze 59 bodů. " Domácí více bojovali, hráli lepší obranu, my jsme dneska měli problém v útoku, abychom vůbec zakončili a dali koš. Nedali jsme několik jasných situací pod košem, to se nám stává už několikátý zápas za sebou," zklamaně říkal kouč Kolína Predrag Benáček.

Domácí prokázali větší trpělivost, měli pestřejší útok a velmi dobrou obranu. "Sice nám to tam nepadalo, ale v hlavách jsme měli to, že hrajeme dobře. To se nám podařilo až v závěrečné části hry. V prvním poločase to nebylo ono, hlavně pod košem nám chyběl důraz," měl jasno Houška.

Hosté se sice mohli opřít o dvouciferné střelce Chána a Machače, přesto bylo jejich ofenzivní představení velmi chudé. "Prostě jsme hráli v útoku hloupě. Ale ani v obraně to nebylo ono, Děčín tam měl hodně útočných doskoků. Dát 59 bodů je hodně špatné," hlesl kolínský kapitán David Machač.

Válečníci vybojovali pátou výhru v řadě a drží se aktuálně na čtvrtém místě. " Vyhráli jsme díky lepší obraně a trochu kolektivnějšímu pojetí hry. Přesto to nebylo jednoduché utkání. Kolín má svou kvalitu a u nás to potvrdil. Měli jsme štěstí, že pár jasných střel netrefil. Přesto jsme si ve druhém poločase vytvořili slibný náskok, který nás tak trochu uklidnil," uzavřel vše děčínský lodivod Pavel Budínský.

BK Děčín – BC Kolín 75:59 (23:22, 44:37, 54:43)

Nejvíce bodů: Houška 17, Bosák 14, Tucker 10 – Chán 13, Machač 12, Davis 9. Fauly: 21:20. Trestné hody: 15/11 – 18/12. Trojky: 6:3. Doskoky: 36:38.