Válečníky na prvním tréninku přivítal trenér Tomáš Grepl, společně se svým realizačním týmem. Ani ten se však, stejně jako ten hráčský, nesešel prozatím v kompletním složení. Stále je v řešení obsazení pozice asistenta trenéra. Hlavní trenér děčínského týmu k tomu poznamenal: „Pokud bychom měli obsadit pozici asistenta trenéra, a já jsem přesvědčen, že v dnešním basketbalu je velmi důležitá, chci aby se jednalo o plnohodnotného asistenta. V loňské sezoně částečně zastával tuto pozici Jakub Houška, který se však nezúčastňoval žádných tréninků, ani taktické přípravy. Na lavičce byl pouze při domácích utkáních a to z taktických poradních důvodů a na moji žádost. Více mu ale jeho časové vytížení u děčínské mládeže a v politice nedovolilo. Pomáhal mi také Radek Kroupa jako video kouč, ale ani to nemohlo být ideální, protože i on je velmi vytížen prací s dětmi. Pokud se tedy povede nalézt správnou osobu, bude to pro nás velké plus.“

Hráči se po krátkém přivítání okamžitě pustili do tvrdé práce a navázali tak na tréninkovou dřinu, kterou absolvovali před dvoutýdenní dovolenou a následnou individuální přípravou. K tomu trenér Tomáš Grepl doplnil: „Začali jsme hned tvrdě makat a odpoledne se rovnou vrhneme do basketbalu. Hned za týden hrajeme první duel, dost možná s nejtěžším soupeřem v přípravě. Dva mladíci mají zdravotní trable, ale jinak všichni první trénink oddřeli, jak se sluší a patří. Celkově bylo v tréninku 16 borců. Brzy se pozná, jak kdo pracoval na individuálním plánu, také věřím, že nám vydrží zdraví. Rád bych, aby hráči zúročili červnovou práci a navázali na ní ještě intenzivněji.“

Letošní příprava bude vzhledem k brzkému začátku soutěže velmi nestandardní, k tomu jsou basketbaloví příznivci v očekávání, jak bude vypadat děčínský kádr pro ročník 2020/21. Generální manažer Lukáš Houser na toto téma říká: „Budu se opakovat, ale dokud nebudou zajištěny příjmy, nemůžeme navyšovat výdaje. Obzvlášť v této ekonomicky a v Děčíně i politicky nestabilní době. Proto jsme připraveni pracovat s různými variantami. Začínáme s ryze českým kádrem a zároveň jsme neustále v kontaktu s vytipovanými zahraničními hráči, kteří by nás mohli okamžitě posílit. Samozřejmě za předpokladu, že to finanční a také celosvětová situace dovolí. Prioritou ale vždycky bylo, je a bude udržet v Děčíně vrcholný basketbal. A na to jsme připraveni už nyní. Včetně našich kmenových hráčů, kteří jsou připraveni bojovat za Děčín v jakékoli situaci. A my všichni v klubu věříme, že stejně to budou vnímat i naši fanoušci, kteří za námi vždy stáli.“.

Začátku přípravy se zatím nezúčastní Robert Landa, který si plní své každoroční povinnosti u reprezentačního výběru dívek kategorie U16. Zároveň ještě nemá v pořádku achilovku po operaci. Proto se tým sešel v tomto složení:

Rozehrávači: Ondřej Šiška, Eda Kotásek, Lukáš Bobek

Křídla: Šimon Ježek, Filip Kroutil, Tomáš Pomikálek, Lukáš Rozsypal

Pivoti: Pavel Grunt, David Žikla, Jakub Skalička, Martin Mach

A k tomu mladíci: Jonáš Písařík, Adam Helvig a Tomáš Randýsek (všichni z děčínské mládeže), Karel Vlasák a Lukáš Slowiak (oba YDEA Liberec), Ondřej Kovář a Nestor Boyko (oba Levharti Chomutov)