Po pondělním bohatém lupu v Ústí nad Labem se Orli přesunuli do sousedního Děčína, kde o den později tvrdě narazili. Válečníci ze severu i bez Bosáka a Bažanta smetli v předehrávce 4. kola NBL Prostějov 74:51. Konečných 51 nastřílených bodů je negativní rekord začínající sezony.

Úřadující vicemistři měli smrtící nástup a během úvodních deseti minut deklasovali obhájce bronzu 20:4. Hosté už se ve zbytku zápasu nedokázali zmátořit a z Děčína odjeli s nadílkou. Zatímco v Ústí spustili Hanáci trojkovou smršť, proti Děčínu trefili koš jen jednou z šestnácti pokusů z perimetru. To soupeř se trefil z dálky dvanáctkrát, čtyři trojky dal Luboš Stria, s 20 body nejlepší střelec zápasu. Děčín po úvodní jednobodové porážce v Kolíně vyhrál podruhé za sebou.

„Vlétli jsme do utkání raketově, měli jsme výbornou obranu, začali jsme trefovat střely, byla paráda se na to koukat. Byl to velmi překvapivý začátek, proti Prostějovu z říše snů. I v druhém poločase jsme pokračovali v naší obraně. Myslím, že střelci Prostějova měli dneska těžkosti dostat se do střeleckých pozic," řekl domácí kouč Pavel Budínský.

„Bylo to podobné jako náš zápas v Ústí, akorát jsme byli na opačné straně. Začátek nám vůbec nevyšel, vyšel Děčínu, to byly myslím tři trojky v řadě. Velká euforie, sebevědomí a tak už se to táhlo celý zápas," konstatoval prostějovský trenér Zbyněk Choleva.