Po vyrovnaném poločase si Válečníci vytvořili rozhodující náskok ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli rozdílem deseti bodů. A ačkoliv domácí Orli mocně finišovali, Děčín si třináctou výhru v sezóně vzít nenechal.

„Prostějov ukázal, že je doma silný. Hlavně v prvním poločase se opíral o zahraniční hráče, kteří nám ze začátku docela zatápěli. Po změně stran jsme zlepšili obranu a díky tomu vyhráli. Troufám si tvrdit, že to bylo zasloužené vítězství," pravil po utkání děčínský rozehrávač Tomáš Vyoral.

Domácí ale ukázali, že po velkých změnách v kádru, mají určitou kvalitu. „Určitě to bylo oproti debaklu na USK velké zlepšení. Rozhodně musíme zapracovat v obraně. V útoku to může vzít na sebe kdokoliv, ale v defenzivě máme slabiny. Na tom musíme v tréninku zapracovat a zlepšit to," zdůraznil prostějovský kapitán Petr Dokoupil.

Velkým rozdílem byla exekuce trestných hodů. Domácí dali jen polovinu nabídnutých pokusů, Děčín byl skoro na 90%.

Severočeši přesto dovolili Orlům utkání trochu zdramatizovat. Ovšem domácím závěrečný pokus za tři body nevyšel, ex-prostějovský Lukáš Palyza, který byl s 19 body nejlepším střelcem svých barev, vzápětí zpečetil děčínský triumf. „Ta střela byla poměrně těžká a z dálky. Sehráli jsme to dobře v obraně," pochvaloval si Vyoral.

„My jsme udělali to, co jsme si nakreslili. Ale Děčín se na to připravil. Ta poslední akce nám nevyšla, mělo to vypadat jinak," dodal Dokoupil.

Válečníci si tak udrželi třetí místo, Prostějov je stále na osmém místě. V dalším utkání hraje Děčín doma, když přivítá čtvrtý Kolín.

Orli Prostějov – BK ARMEX Děčín 71:76 (24:24, 42:42, 54:64)

Body: Fitzpatrick 22, Dyck 17, Jacobs 14, Simmons 10 - Palyza 19, Vyoral 17, P. Houška 16, Pomikálek 13.

Tabulka Kooperativa NBL po 19. kole:

1. Nymburk 37, 2. Pardubice 35, 3. Děčín 32, 4. Kolín 30, 5. Opava 29, 6. USK Praha 28, 7. Ústí n. L. 28, 8. Prostějov 27, 9. Jindřichův Hradec 25, 10. Svitavy 24, 11. Brno 24, 12. Ostrava 23.