Nyní se oba celky potkávají v semifinále. Opakuje se tak situace ze sezón 2006/07 a 2011/12. V obou případech se z vítězství 3:2 a postupu do finále radoval Prostějov. Válečníci však letos prahnou po finále.

Pojďme si připomenout pět posledních vzájemných zápasů mezi Děčínem a Prostějovem.

Zápas č. 1 – Orlí dominance

V pátém kole se Děčín vydal do Prostějova. Ten na své palubovce od začátku kraloval a po výhře 87:72 připravil Válečníkům druhou porážku v sezóně. „Tehdy nám dělalo hodně věcí problém. Prostějov byl jasně lepší. Drtivá většina hráčů neměla svůj den," smutně říkal trenér Pavel Budínský.

Zápas č. 2 – Málem padla i stovka

Odveta se Válečníkům vydařila na výbornou. V 16. kole doma porazili Orly 91:75, Bosák dal 22 bodů a Děčín si upevnil druhé místo. „Přesto jsme měli respekt a byli trochu svázaní. Vypíchl bych úspěšnost trojek a také bodový přísun hráčů z lavičky," podotkl Budínský.

Zápas č. 3 – Výhru řídili rozehrávači

V polovině ledna se Děčínu podařil husarský kousek. V 27. kole totiž jako první tým v sezóně porazil Prostějov na jeho palubovce rozdílem patnácti bodů. O výhře Válečníků rozhodla parádní druhá polovina zápasu. „Táhl nás Tucker s Vyoralem, dohromady nastříleli 55 bodů. Ovšem své odvedli všichni hráči. Nepoložila nás ani špatná první půlka, vyplatila se velká trpělivost," pochvaloval si děčínský lodivod.

Zápas č. 4 – Těžká pohárová rána

Díky neúčasti Nymburka získala česká pohárová soutěž nový náboj. Válečníci se prokousali až do Final 4. V semifinále přetlačili Pardubice a v souboji o vítěznou trofej si brousili zuby na prostějovské Orly. Jenže finále se Děčínu nepovedlo a po drtivé porážce 51:84 na ně „zbyly" stříbrné medaile. „Jen chvilku jsme byli vyrovnaným partnerem. Nástup do třetí čtvrtiny nás dostal na kolena. Byl to hodně špatný výkon," přiznal Budínský.

Zápas č. 5 – Tvrz Děčína neodolala

Děčín se v sezóně mohl spolehnout na domácí zápasy. Krom Nymburka v Maroldovce dlouho nikdo nevyhrál. Až přišel březen, 38. kolo a Prostějov. Ten jako druhý vyloupil hnízdo Válečníků, když v Děčíně zvítězil 82:74. „První polovina zápasu se ještě nesla v duchu pohárového finále. Měli jsme mnoho ztrát a to rozhodlo. Nicméně hráčům bych dal kredit za druhý poločas," hodnotil děčínský kormidelník domácí porážku.