Druhý tým NBL v prvním poločase prohrával až o třináct bodů a skóre dotahoval až do konce 37. minuty, kdy se díky sedmibodové šňůře ujal poprvé v zápase vedení a pak je udržel.

Děčín hrál bez kapitána Jakuba Houšky, který bude po páteční operaci zlomené kosti v obličeji chybět nejméně do konce základní části, postrádal i Jelínka. „Asi si (domácí) říkali, že při jejich absenci je vyšší šance získat náš skalp. Podle toho také vypadala první čtvrtina. V té jsme se hledali," řekl na tiskové konferenci děčínský trenér Pavel Budínský. „Na druhou stranu si myslím, že od druhé čtvrtiny jsme začali více věřit tomu, že tady dnes můžeme vyhrát," dodal.

Domácí kouč Mirsad Alilovič litoval nepovedeného závěru, který znamenal třetí porážku Pražanů za sebou. „Poslední čtyři minuty do konce jsme udělali čtyři zásadní chyby. Tři v obraně a jednu v útoku a Děčín tyto chyby potrestal. To udělalo ten bodový rozdíl," řekl.

Uspěly i další tři týmy v pořadí tabulky. Třetí Prostějov porazil Svitavy 83:75, čtvrté Pardubice rozstřílely Kolín 109:77 a na čtvrté výhře za sebou se 30 body podílel Dušan Pandula. Vysoké vítězství slavila i pátá Opava proti poslednímu J. Hradci (108:74).

USK Praha – BK ARMEX Děčín 63:64 (22:11, 33:30, 45:40)

Nejvíce bodů: Michal Mareš 18, Josipovič 14, Alič 9 – Pomikálek 18, Šiška 13, Carter a Vyoral po 7.