„Chci pogratulovat svým hráčům. Myslím, že jsme kontrolovali zápas v celém průběhu hned od začátku. Očekávali jsme těžký zápas, takže jsem šťastný, že jsme zvítězili,“ stručně zhodnotil další vítězný zápas trenér Nymburk Oren Amiel.

„Když máte tým plný košíkářů, tak je to velmi krásný sport. To dnes Nymburk je. Od začátku přijel nastavený jako šampion, od začátku dal najevo, že my budeme hrát druhý part. Nám chvíli trvalo než jsme se dostali do módu rychlosti, preciznosti a exekutivy,“ přiznal děčínský trenér Pavel Budínský.

V poločase Severočeši ztráceli jedenáct bodů, po změně stran se obrat skóre nekonal. „První poločas byl sympatický až na závěr, kdy jsme poslední dvě minuty propadli. O celkovém výsledku rozhodlo prvních pět minut třetí čtvrtiny, kde si hosté vytvořili dvacetibodový náskok, který navyšoval nebo jsme ho stlačili. Nakonec stejně jako my prostřídal sestavu. Dostali jsme skoro sto bodů, dali jsme hezkých osmdesát, ale Nymburk zaslouženě vyhrál a ukázal, proč dominuje naší soutěži,“ dodal Budínský.

Další utkání nadstavby čeká na Děčín už v úterý 27. března. Od 18 hodin nastoupí za asistence televizních kamer ve Svitavách.

BK ARMEX Děčín – ČEZ Basketball Nymburk 80:99 (22:26 45:56 63:74)

Body: Ježek 13, Grunt 11, Houška J.10, Houška P.a Pomikálek 9, Šiška 7 (a 7 as.), Halada 6, Bažant 5, Feštr a Krakovič 4, Kroutil 2 - Barac 23, Ray 19, Peterka 13, Bohačík 11, Vyoral 10, Davis 7, Kříž 6, Hruban a Lawrence 4, Kolář 2. Diváci: 1020.