„První výhra je povzbudivá, ale vůbec nic neřeší. Pakliže bychom získali i výhru číslo 2, začínala by série mít zajímavější zápletku a o to nám v tomto utkání půjde," poznamenal vůdce Válečníků ze severu Pavel Budínský.

Trenér pak přidal zajímavý postřeh. „K druhému utkání odjíždíme v situaci, ve které jsme ještě za mého působení u týmu nebyli (a to kroutí v Děčíně už jedenáctou sezonu pozn. red.). V předchozích semifinálových bitvách jsme vždy první utkání prohráli. Proto se s touto zdánlivě malinkou novinkou musíme porovnat v hlavě, neboť je jasné, že Prostějov bude chtít srovnat stav série a pro výsledek bude bojovat všemi dostupnými prostředky. Proto se musíme na tuto skutečnost mentálně připravit a opětovat naší hrou ve stejném modu."

První vzájemný duel ukázal, že v téhle bitvě půjde i o souboj nervů. „Jedním z nejdůležitějších úkolů bude zachovat chladnou hlavu a nenechat se soupeřem vyprovokovat. Pokud toto zvládneme, budeme bojovat a přistoupíme k zápasu zodpovědně, můžeme si z Prostějova odvézt velmi cenné vítězství," dodal křídelník Lukáš Bažant.