Úkol splněn! Basketbalisté Děčína vyřídili pražský USK a opět se mohou těšit na semifinále play off NBL.

Úřadující vicemistři se vypořádali s vysokoškoláky ve čtyřech zápasech – čtvrtfinálovou sérii ovládli 3:1. „Byla to velmi pěkná fyzická a náročná série. O to víc si cením postupu," radoval se trenér vítězů Pavel Budínský, jehož tým v repríze loňského semifinále vyzve Prostějov. „Jsme moc rádi, že jsme mezi nejlepšími čtyřmi týmy a budeme hrát o medaile stejně jako v poháru. Musíme se dát dohromady a nastavit si hlavu."

Přestože favorizovaní Severočeši ztratili v sérii s USK jen jeden zápas, museli vynaložit ohromné úsilí, aby postoupili. „My jsme do té série vstoupili s velkými zdravotními obtížemi. Při absenci Houšky a Pomikálka jsme věděli, že USK bude cítit šanci a taky ji cítilo. Proto si vážíme toho, že jsme přetlačili nejlepší obranný tým," těšilo bývalého reprezentačního kouče.

Poslední krok Děčín udělal ve středu na Folimance, kde v další vyrovnané partii přemohl domácí tým rozdílem čtyř bodů. „V tom utkání jsme zemřeli. Pro mě je to skvělé vítězství, jedno z těch nejcennějších z nějaké série," svěřil se Budínský, který vyzdvihl diváckou atmosféru, která v Praze panovala. „Kéž by tady byla taková atmosféra každý zápas. Kéž by lidi chodili, to skutečně člověka baví. To je výborná záležitost."

Obhájci stříbra se o postup do finále utkají s Prostějovem. Soupeř mistrovského Nymburka jsou Pardubice, které ve čtvrtinále po vítězství 3:1 vyřadily Opavu.