Severočeši šli od začátku do vedení, o prvních třináct bodů Děčína se postaral pivot Pavel Grunt! „Do zápasu jsme vstoupili dobře, hlavně po útočné stránce,“ pochvaloval si Grunt. Hosté už po první čtvrtině vedli o deset bodů, v poločase si hýčkali šestnáctibodový náskok.

„Od začátku jsme byli ve vedení, útočně to byl velmi dobrý výkon, dali jsme deset ze šestnácti trojek, což nám snad zvedlo střelecké sebevědomí. Problémy jsme ale měli v obraně, především na cloně s míčem. Na tom musíme zapracovat,“ řekl trenér BK ARMEX Děčín Tomáš Grepl.

Děčínu nakonec ke stovce chybělo šest bodů, tahounem byl Tomáš Pomikálek, který nasázel 21 bodů. Na domácí straně dosáhl na stejnou metu Beard.

Válečníci tak udělali důležitý krok k postupu ze základní skupiny. „Jsme rádi za výhru,“ dodal Grunt.

Výhra Děčína byla absolutně zasloužená, protože ani jednou v průběhu duelu neprohrával, vyhrál tři čtvrtiny a byl lepší takřka ve všech statistických údajích. Při střelbě za dva body měl úspěšnost 64%, v trojkách 62% a v trestných hodech 77%! Lépe doskakoval, hrál také kolektivně a nasbíral 32 asistencí oproti 13 domácích. Největší rozdíl ovšem v bodech lavičky, kde Válečníci vyhráli 5:51!

UBSC Raiffeisen Graz - BK ARMEX Děčín 74:94 (15:25, 41:57, 55:79)

Body: Beard 21 (2x 3), Car 15 (2), Matič 14 (1), Posčič 10 (6 doskoků), Šepa 9, Rašič 3 (1x 3), Maresch 2 - Pomikálek 21 (3x 3), Grunt 15, Autrey 12 (3x 3, 8 asistencí), Šiška 10 (2x 3, 9 asistencí), Carlson 10 (1x 3, 9 doskoků, 5 asistencí), Feštr 9 (1), Skalička 5, Ježek 4, Mach 4, Kroutil 2, Žikla 2.

Střelba za 2 body 19/43:25/39, za 3 body 6/14:10/16, TH 18/26:14/18. Doskoky 24:32 (útočné 10:7), asistence 13:32, ztráty 17:21, fauly 20:24.