Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Válečníci si po Pardubicích brousí zuby na Prostějov

Děčín - Basketbalisté Děčína stále bojují o co nejlepší umístění před blížícím se play-off. Doma porazili podruhé za sebou Pardubice a drží v nadstavbové skupině A 1 páté místo.

5.4.2013 1

DŮLEŽITÁ VÝHRA. Levell Sanders (vlevo) a Robert Landa v utkání proti Pardubicím.Foto: www.romanvalenta.com

Válečníci vedli už po první třetině, kdy na ukazateli svítil stav 30:20. Pardubice však neskládali zbraně, prohrávali sice 47:33, ale do poločasu se dotáhli na šestibodový rozdíl.

Ani v předposledním dějství se náskok domácí příliš nezvýšil, před čtvrtou čtvrtinou vedl Děčín 69:63. Kdo čekal tlak Pardubic, ten musel být zklamaný. Byl to právě domácí celek, kterému patřila záverečná část zápasu. Patrick Pope trefil dvakrát za tři a Děčín utekl na rozdíl dvanácti bodů. Ten si pohlídal až do konce a nakonec zvítězil 89:73.

" Chtěli jsme navázat na předchozí domácí zápasy. Měli jsme vlny, kdy jsme bránili dobře, pak ale okamžiky, kdy jsme mohli získat míč, neudělali jsme včas faul a soupeř nás trestal. Cením si hlavně návratu některých hráčů - Houška, Kinter a Soukup. Pro nás velmi cenné vítězství a myslím, že i zasloužené," hodnotil utkání děčínský trenér Pavel Budínský.

To kouč Pardubic, Dušan Bohunický, uznal kvality severočeského týmu. "Kromě první minuty dnes Děčín ovládal celý zápas. My se nedokázali vyrovnat s jejich agresivitou v útoku, tím pádem jsme byli všude pozdě a oni měli v první čtvrtině šest otevřených střel za tři body," pravil pardubický trenér.

Děčín se v dalším utkání představí opět před fantastickým domácím publikem. Netradičně v neděli 7. dubna od 17.00 přivítají na domácí palubovce Prostějov.

BK Děčín -BK JIP Pardubice 89:73 (30:20, 50:44, 69:63)

Střelci DC: Pope 21, Stria 17, Sanders 16, Landa 11, Alič a Houška 9, Kaša 4, Jiříček 2
Střelci Pce: Nelson 23, Žabas 18, Bohačík 13, Čarnecký a Peterka M. 7, Peterka O. 5

Doskoky: 40 - 29. Fauly: 21 - 19. Dvojky: 21/37 - 24/39. Trojky: 11/27 - 2/20. Asistence: 16 - 12. Ztráty: 10 - 12. Zisky: 10 - 5. Diváci: 980. Nejlepší hráč utkání: Patrick Pope.