Válečníci ze severu Čech se před čtvrtfinále se Svitavami potřebují chytit a před domácími fanoušky hlavně odčinit víkendový debaklz Opavy, který je odsoudil ke čtvrtému místu.

„My se po dvou venkovních prohrách potřebujeme zmobilizovat nejen herně, ale především mentálně. Budeme to před nadcházející sérií s Tury potřebovat,“ uvědomuje si trenér Armexu Pavel Budínský. „V utkání s Pardubicemi nás nečeká nic jednoduchého. Beksa má za opaskem čerstvý skalp Nymburka, takže přijede s velkým sebevědomím.“

Kapitán a pivot děčínského týmu Jakub Houška věří, že se na play-off naladí skalpem silných Pardubic. „Vypadá to, že v tomto zápase již o nic nejde, ale osobně si to vůbec nemyslím… Zahráli jsme špatně naše dvě poslední utkání, a tak půjde především o navození dobré atmosféry a dobrého výkonu nás všech před play-off, které budeme začínat doma již příští pondělí,“ říká Houška.

Na Pardubice v play-off narazí Ústí, které si zajistilo sedmé místo kolo před koncem nadstavby. V dnešním posledním utkání základní části se představí na palubovce posledního Jindřichova Hradce.

„Zápas v Jindřichově Hradci bude hodně specifický, protože na první pohled by se mohlo zdát, že ani jednomu soupeři už o nic nejde. Ale domácí hrají před svým publikem a jsou nabuzeni svým výkonem v Ostravě a my si zase chceme udržet dobrou formu do play-off, takže rozhodně nemůžeme nic vypustit,“ říká hrající asistent Slunety Stanislav Votroubek.

Celé závěrečné kolo dlouhodobé fáze se odehraje od 18 hodin.