„Opava se zaslouženě pohybuje v popředí tabulky. Přesto ji budeme doma chtít porazit a oplatit jí tak porážku z prvního vzájemného duelu. Bude to ale těžké především proto, že nevíme jestli nastoupíme v osmi jako v posledním utkání v Nymburce nebo kolik nás vlastně bude,“ zamračil se děčínský trenér Pavel Budínský.

Otazníky visí nad startem Jakuba Houšky a Jakuba Krakoviče, k dispozici už by měli být Filip Halada a Pavel Houška.

„V těchto zápasech je to o tom, jak se hostující tým vypořádá s dalekou a hlavně dlouhou cestou. Snad to zvládneme bez komplikací, vyjíždíme již v osm ráno. Děčín je hladový po bodech, my jsme po USK v pohodě. Absentovat bude Jirka Štěpánek, který má angínu,“ prozradil manažer opavského týmu Dušan Štěnička.

Těžký zápas očekávají i samotní hráči Děčína. „Nejsilnější stránkou Opavy je její souhra a nebezpeční jsou všichni hráči. Jádro týmu je spolu už delší čas a dokáží se velice dobře číst. Hlavní zbraní Opavských na útočné polovině je jejich střelba z dlouhé vzdálenosti, kterou si musíme pohlídat, pokud chceme myslet v tomto zápase na vítězství. Doufám, že fanoušci si najdou cestu do haly a pomůžou nám doma zvítězit,“ věří Jakub Krakovič, pivot aktuálně osmého týmu Kooperativa NBL.

Ovšem Slezané, kteří prozatím drží třetí místo v tabulce, jedou na sever Čech s respektem. „Děčín je hlavně doma hodně silný soupeř. Ale viděli jsme, že i USK tam dokázal dvakrát vyhrát, takže tam pojedeme s tím, že chceme uspět. Už máme za sebou jednu takovou cestu do Ústí, kde se nám vyhrát podařilo, takže doufám, že to bude mít podobný průběh,“ doufá opavský basketbalista Radovan Kouřil.

Utkání Děčín – Opava začíná od 17 hodin, přímým přenosem sledovat jej můžete na ČT Spo