„Jistě nemusím dlouze popisovat, jak jsem já i celý tým moc rádi, že jsme si vynutili utkání číslo pět a vrátili sérii do Děčína. Ve čtvrtém utkání jsme bojovali proti konci sezony a nyní nás to čeká opět, takže je to pro nás těžká situace. Ale ve Svitavách jsme utekli hrobníkovi z lopaty a doufám, že se nám to povede i doma,“ řekl Pavel Budínský, trenér BK Armex Děčín.

Věří, že jeho mužstvu pomohou fanoušci. „Snad ocení naši bojovnost a pomohou nám získat druhý bod. S Tury se potkáme tuto sezonu již podesáté, takže těžko vymýšlet něco nového. Jistě to bude boj o každý metr palubovky jakov předchozích čtyřech zápasech.“

„Zápas číslo pět je tady. Prohráváme sice 1:3 na utkání, ale série se hraje na čtyři výhry a určitě nechceme končit! Máme charakter a velké srdce, poslední zápas nás nakopl a dal do nás velkou energii. Doufám, že to předáme také do domácího zápasu, kde nám jistě znovu pomohou fanoušci a sérii prodloužíme,“ uvedl pro klubový web děčínský křídelník Filip Halada.

„Série se přesouvá do Děčína, my vedeme 3:1, před sérií bychom to brali všemi deseti. Prohra mrzí, ale do Děčína pojedeme s chladnými hlavami a naším taktickým plánem, musíme se na pátý zápas dobře připravit, zregenerovat a pokusit se tam znovu vyhrát,“ řekl hlavní trenér Svitav Lubomír Růžička.

„Momentem čtvrtého utkání bylo, když jsme vedli o patnáct bodů ve druhé čtvrtině a místo toho, abychom tu šňůru natáhli na dvacet do poločasu, tak jsme mu dovolili snížit…“