„Chtěli jsme náš druhý domácí zápas odehrát úplně jinak, než ten první. Částečně se nám to povedlo, zápas měl obrovskou intenzitu a agresivitu a nám se to podařilo ve druhém poločase urvat. Trochu mi to připomnělo naše domácí zápasy s Opavou, kdy šli hráči za vítězstvím v každé minutě utkání a nakonec byli odměněni výhrou. Jsem moc rád, že jsme zlepšili doskok. Vypadá to, že kdo vyhraje doskok, vyhraje zápas,“ zhodnotil vítězný mač děčínský trenér Tomáš Grepl.

V poločase byl přitom výsledek 38:38, v tom druhém ale Válečníci nastříleli skoro šedesát bodů. Ukázali, že střílet body prostě nezapomněli. „My jsme dnes udělali to, co jsme chtěli. Samozřejmě je pořád co zlepšovat, ale chtěli jsme hlavně odstavovat hráče na doskoku a to se nám povedlo. Myslím, že to bylo dnes rozhodující. Doufám, že to udržíme i do dalšího zápasu, jenž nás čeká už v úterý. Musíme si na něj připravit všechny síly,“ má jasno děčínský křídelník Tomáš Pomikálek.

Svitavy si tak z děčínského víkendu přivezly jedno vítězství a smazaly tak jednu domácí ztrátu. „Domácí nás přehráli na útočném doskoku, ze kterého vytěžili 19 bodů. Zatímco v pátek jsme útočný doskok opanovali my. Takové momentum třetí čtvrtiny, kdy jsme nedali několik trestných hodů, kde jsme se mohli domácích udržet, oni odskočili na rozdíl osmi, devíti a jedenácti bodů po třech čtvrtkách. A pak už bylo vidět, že domácí hrají v pohodě, dostali se do tempa utkání. Naopak my jsme nenašli dobrý rytmus v obraně ani v útoku, obdrželi jsme zase 93 bodů, což je strašně moc,“ litoval svitavský kouč Lubomír Růžička.

V úterý se hraje pátá semifinálová bitva. Ten, kdo uspěje na svitavské palubovce, bude mít mečbol. Utkání startuje od 18 hodin.

BK ARMEX Děčín – DEKSTONE Tuři Svitavy 93:80 (20:18, 38:38, 69:58)

Střelci: Ježek 19, Carlson 15 (8d), Autrey 13 (7d a 5as), Kroutil 11, Pomikálek 9, Krakovič 8, Feštr a Landa a Šiška 6 - Svoboda 17, Aiken 13, Teplý 12, Marko a O'Brien 8, Slezák 7, Kovář 6, Puršl 4, Jelínek a Novák 2, Číž 1. Diváci: 1150. Stav série: 2:2.