Basketbalisté Ústí nad Labem si chtějí spravit chuť po první porážce sezony, kterou jim připravila neporažená Opava. Pandy v neděli vyzvou USK, a k domácímu zápasu se velmi upínají, neboť následně je v lize čeká třízápasový venkovní trip.

Oba soupeři mají za sebou úspěšný vstup do Národní basketbalové ligy, když ještě do středy měli stejnou bilanci tří výher a jedné porážky. Sovy však v předehrávce podlehly na palubovce mistrovského Nymburku.

„Pražané se od začátku sezony prezentují velmi dobrým a týmovým basketbalem. Bodová zátěž je rozložena na několik hráčů a není tak možné se soustředit pouze na dva tři jedince. Jak nám přípravný zápas s vysokoškoláky naznačil, budeme se muset hostům vyrovnat především v agresivitě,“ připomíná ústecký lodivod Antonín Pištěcký předsezonní test, ve kterém jeho parta podlehla USK o tři body.
„Je to naše poslední domácí utkání před šňůrou třech těžkých zápasů na hřištích soupeře. I proto věřím, že nás přijde podpořit plná hala a zápas dovedeme do vítězného konce,“ burcuje Pištěcký. Start je v 18 hodin.

Děčín zajíždí k utkání 5. kola do Ostravy. Novohutští, jejichž dres obléká nově i ex-ústecký Šmíd, se po třech porážka dočkali první výhry na palubovce Kolína, který tak dál čeká na úspěch.

„Ostrava má mladý tým, který v minulém kole dokázal vyhrát v Kolíně. Spoléhá na kolektivní pojetí a my musíme hrát dobře na obranné polovině, abychom mohli v tomto zápase myslet na vítězství,“ nabádá trenér Válečníků Tomáš Grepl, jehož mužstvo v generálce porazilo chorvatský Osijek.

Utkání v Ostravě startuje v sobotu od 17.30.