„První ostrý zápas sezony a hned proti mistru Slovenska a finalistovi loňského Alpe Adria Cupu. Slovenský top team zdobí současní i bývalí reprezentanti a kvalitní zahraniční hráči. Formu na úvod sezony již prokázal tým Levic v přípravných utkáních. Očekávám těžký zápas a velmi si přeji otevřít sezonu i pohár AAC vítězstvím,“ říká na klubovém webu zkušený severočeský pivot Robert Landa.

Patrioti z Levic mají v kádru dva Američany Alexandera a Davise. Dále Srba Gačešu, Chorvata Katuru a Slovince Tomiče. „Myslím si, že to bude těžké utkání, protože Levice vypadají velmi dobře, vždyť jsou mistrem Slovenské republiky. Sílu soupeře zatím známe jen papírově, ale určitě to nebude jednoduchý zápas. Pro diváky to ale bude zajímavý duel, ostatně jako všechna další utkání Alpsko-jadranského poháru. Doufám, že přijdou do hlediště a pomohou nám,“ řekl 208 cm vysoký pivot Válečníků Pavel Grunt.

„Samozřejmě, že chceme být co nejlepší a dostat se co nejdále. V evropském poháru ale máme velice těžké soupeře. Kromě Levic je tam silný maďarský celek Körmend a rakouský Graz, který loni nehrál nic moc, ale letos prý velmi posílil. Ani v české lize není nic dáno dopředu a teprve první kola ukážou sílu jednotlivých týmů.“

Sezonu Děčín odstartuje dnes od 18 hodin.