Severočeši vlétli na vysokého favorita ve velkém stylu, v první čtvrtině udávali výsledkové tempo hry a po první desetiminutovce vedli o šest bodů. S tím samým náskokem pak šli o poločase do kabin.

Nymburk do té doby dal 34 bodů, jenže ve třetí čtvrtině se v útoku rozehrál, za deset minut dal 35 bodů, otočil skóre zápasu a své vedení už nepustil. V poslední části hry si pak náskok udržoval a nakonec si připsal čtyřiadvacáté ligové vítězství v této sezóně.

„Přijeli jsme, šlapali a vyhráli,“ stručně poznamenal kouč vítězů Oren Amiel. Jeho děčínský kolega Tomáš Grepl byl přeci jen sdílnější. „Kluci bojovali celých čtyřicet minut, chvilka utkání se nám povedla. Věřím tomu, že jsme se opět o něco přiblížili nejlepšímu českému týmu. Ovšem na to teď musíme zapomenout, je potřeba se připravit na těžké utkání na půdě Olomoucka,“ připomněl trenér Válečníků.

Naopak Válečníci zůstávají přikováni na osmém místě, na šesté místo ztrácí stále tři vítězství.

BK ARMEX Děčín - ERA Basketball Nymburk 81:93 (19:13, 40:34, 59:69)

Nejlepší střelci: 16 Carlson, 13 Šiška, 11, Autrey a Vukosavljevic - 16 Hruban, 15 Hankins, Rogič 12.

Střelba za 2 body: 44/22:42:21. Střelba za 3 body: 26/6:31:13. TH: 28/19:18/12. Doskoky útočné: 21:18, obranné: 23:26. Asistence: 16:24. Diváci: 987.