Čtrnáct sezon oblékal dres děčínských basketbalistů. Byl kapitánem, duší i srdcem týmu. Stal se tváří a ikonou Válečníků. Teď už má Jakub Houška skříňku v hráčské kabině vyklizenou.

„Ještě včera byla plná věcí, protože se mi do toho vůbec nechtělo. Ale začíná příprava a já prostě musel,“ postnul Houška na Instagram fotku s prázdnou skříňkou. Na pondělním prvním srazu před novou sezonou už se vítal s hráči jako asistent trenéra. „Změna velká, výzvy ještě větší,“ glosoval.

„Kouba je ikonou klubu, strávil v dresu dlouhých 14 let a především byl skvělým kapitánem. V klubu bude nadále jako součást realizačního týmu u mužů, rozvíjet bude i práci u mládeže, kde už minulé roky působil,“ poznamenal k přesunu Houšky na trenérský post generální manažer klubu Lukáš Houser.

Severočeská parta se letos hodně změnila. Kromě pivota Houšky opustil tými jeho jmenovec Pavel Houška, který se vrátil do rodného Ústí nad Labem.

Skončili i Filip Halada a Lukáš Bažant. Novými tvářemi jsou zámořští borci Lamb Autrey a Klint Carlson. O své místo v týmu bude bojovat i několik mladíků reprezentanti do 20 let David Žikla s Janem Karlovským a dále pak Martin Klouda, jenž už v loňském roce v Děčíně sbíral zkušenosti, děčínský odchovanec Jonáš Písařík a Jakub Skalička ze Sokola Pražského.

„Na novou sezonu se moc těším. Těším se na novinky v naší organizaci nové tváře v realizačním týmu, nové hráče, na fanoušky,“ řekl trenér Pavel Budínský na klubovém webu.

Fyzické testy absolvovalo 12 hráčů, ve středu dorazí Američané. Ve druhé polovině srpna se připojí Robert Landa, který si plní reprezentační povinnosti v roli asistenta trenéra u kadetek.

„Věřím, že budování herní identity a týmové chemie půjde tím správným směrem, jakým bychom si všichni přáli,“ pronesl Budínský, který zahajuje už patnáctou sezonu v Děčíně.