Od úvodního rozskoku bylo znát, jaký pozor si dávají Tuři na vstup do zápasu. Povedly se jim dvě tři úvodní akce a během čtyř minut vedli 10:4. Další dvě minuty však ovládl Děčín, šňůra 0:9 znamenala obrat skóre. Ne ale poslední, protože vzápětí se dvakrát v rychlém sledu trefil za tři body Šotnar a po akci Vaňáka vedli domácí borci po deseti minutách hry 20:15.

„Jsem spokojen s tím, že jsme do zápasu konečně vstoupili tak, že jsme hned nezačali prohrávat, jako tomu teď bylo poslední čtyři zápasy, když jsme se dostali okamžitě na minus deset, pak jsme na to nereagovali dobře a dělali příliš mnoho chyb. Tentokrát se to zlepšilo," řekl trenér Stanislav Petr.

Ve druhé čtvrtce pokračovali Tuři s vysokým nasazením, po trojkách Teplého odskočili na rozdíl osmi bodů (29:21), ale závěr poločasu vyšel Děčínu a ten stáhl rozdíl ve skóre na dva body. „My jsme byli v prvním poločase bohužel málo produktivní a triviální chyby na obranné polovině znamenaly, že jsme poločas prohráli. Bylo na nás vidět, že nejsme úplně v pohodě. Porážka v Ostravě a zdravotní patálie na nás zanechaly stopy," vysvětloval kormidelník Děčína Pavel Budínský.

Severočeši ale nejsou druzí v tabulce náhodou, což názorně předvedli ve třetím hracím období. Už jeho úvod nevěštil nic dobrého, protože hosté si během krátké chvíle vytvořili sedmibodový náskok (34:41). A nezůstalo jen u něho. Díky výborné úspěšnosti střelby z pole se odstup záhy vyšplhal do dvouciferných hodnot a tam setrvával. Exsvitavský Jelínek se pod to podepsal přesnými trojkami a po třiceti minutách to vypadalo na rozhodnutý duel.

„Byla to jediná čtvrtina, kterou jsme odehráli podle mých představ," glosoval tuto pasáž (15:32) Pavel Budínský. „Děčín přitvrdil svoji obranu tak, jak je zvyklý hrát v domácím prostředí. My jsme se nedostali k volným střelám a bylo to z naší strany všechno tak nějak na náhodu, žádná vypracovaná akce. Tam se zápas zlomil," byl si vědom svitavský Stanislav Petr.

Jak je ovšem jejich zvykem, zahájili Tuři v posledním kvartálu svoji tradiční stíhací jízdu. Odstartoval ji dvěma trefami Votroubek, potom konečně odčaroval svoje dlouhé střelecké trápení Macela a když se domácím povedlo potrestat několik ztrát soupeře, dostali se ve 37. minutě na dostřel jedné trojky (67:70). V tu chvíli ale zaúřadoval jinak nepříliš výrazný Stria, když nejprve dvojkou a posléze trojkou bez okolků ukončil svitavské sny o obratu a postaral se o to, že Děčín měl v koncovce dostatečný bodový „polštář". Tuři v kritických chvílích svoje útoky nevyřešili dobře.

„V závěru zápasu rozhodovaly zkušenosti a jistota některých hráčů. My jsme střely neproměnili, kdežto Stria to vzal na sebe, padlo mu to a jednoznačně rozhodl pro Děčín," uvedl trenér Petr. I jeho protějšek hovořil po utkání v obdobném duchu. „Domácí v poslední čtvrtině zabojovali, přiblížili se až na rozdíl jednoho koše, ale poté jsme díky střele Luboše Strii plus dalším dvěma košům v řadě soupeři definitivně zavřeli naději na to, aby nás v koncovce porazil. Řekl bych, že jsme závěr zvládli, bylo vidět, že Svitavy už nenašly odpověď," byl s povedeným koncem utkání spokojen Pavel Budínský.

V pondělí 9. března čeká na děčínské Válečníky šlágr. Od 18.00 za asistence televizních kamer přivítají třetí Prostějov!