„Jako rodilý Ústečák jsem se sem moc těšil. Všichni jsme byli na derby nahecovaní a jsem rád, že jsme to zvládli a vyhráli," radoval se po úterním hitu Pavel Houška. Jeden z děčínských hrdinů, který mateřský klub ztrestal šestnácti body.

Vyhráli jste, ale v závěru to byly pořádné nervy, co?
První půle vypadala z naší strany líp, protože jsme Ústí udrželi na nízkém skóre, ve druhé půlce už se trošku roztrhl pytel s body. Je to ale dané tím, že Ústí má spoustu cizinců, kteří mají americký naturel a nikdy se nevzdávají, hrají až do konce. Začali to brát víc na sebe, padalo jim to tam a my jsme se začali dostávat pod tlak. Na štěstí jsme vyhráli, i když Ústí ještě mělo poslední střelu…

V napínavém závěru jste zlomil nerozhodný stav trojkou a de facto tím derby rozhodl. Věřil jste si na tu střelu?
Byl jsem volný, tak co s tím? (směje se) Jsem rád, že to vyšlo.

Derby je vždy specifické atmosférou. Jak jste si to užil?
Jsem rodilý Ústečák a těšil jsem se sem. Atmosféra byla výborná. Všichni jsme byli na derby nahecovaní.

Vás a Vyorala trápily zdravotní problémy a hrozilo, že budete mimo. Kdy se rozhodlo o vašem startu v derby?
Já jsem byl rozhodnutý, že do derby nastoupím. Vyo měl hnisavou angínu a byl na antibiotikách. I když se necítil ve své kůži, tak se hecnul, což je od něj sympatické. Jsem rád, že hrál, protože nám hodně pomohl.

Bez vás dvou by to měl Děčín těžké, což se ukázalo v evropském poháru, kdy jste doma nečekaně prohráli se slovinskou Rogaškou…
Hlavně Vyo je pro nás klíčový rozehrávač. Dokáže to zklidnit, což potřebujeme.

Po facce v poháru jste takovýhle výsledek potřebovali…
Jsme za to rádi, protože jsme chtěli vyhrát venku. Měli jsme nejisté výkony, hlavně v poháru to bylo takové všelijaké. Jsem rád, že se dostáváme zpátky, protože nás čeká řada těžkých utkání. Ve čtrnácti dnech teď hrajeme pět zápasů, takže to bude docela kalup.

Vyhovuje vám hrát častěji?
Mně vyhovuje model s dvěma zápasy v týdnu, jsem na to zvyklý. Je to jednoduché proč – protože se tolik netrénuje. (směje se)

Jak si užíváte návrat do Děčína?
Věděl jsem, co mě tady čeká. Sice se vyměnila většina kádru, hodně se to omladilo, takže v šatně už některé joky nestíhám. Ale jinak dobrý. (směje se)

Děčín útočí na stříbrný hattrick. Dokáže to?
To je hrozně těžká otázka. Pardubice hrají dobře, Prostějov má nějaké problémy, my jsme prohrály na USK… Je to hodně ve hvězdách, takže to nechci moc predikovat.

Pištěcký po derby: Děčín jsme měli porazit

Utržili porážku v prestižním derby a ještě přišli o domácí neporazitelnost. Trenér ústeckých basketbalistů Antonín Pištěcký si premiérový souboj s Děčínem v pozici hlavního kouče představoval jinak.

„Jak jsem to prožíval? Nemůžu říct, že bych to vnímal jako každý jiný zápas, trošičku rozdíl tam je. Dostatečně dobře jsme se na to připravili, dostat od Děčína 73 bodů není špatné, ale bohužel jsme ten zápas ztratili," kroutil hlavou Pištěcký.

Pandy poprvé doma padly a to je stálo umístění v nejlepší šestce, která získá jistotu play off. „Máme cíl a tím je postup do šestky. Doma si nemůžeme dovolit prohrávat ani s týmy z vršku tabulky, jinak se s tou šestkou můžeme rozloučit. Soupeři reagují na vývoj ligy a posilují. Děčín jsme měli porazit."