K prvnímu utkání dorazili mladí děčínští basketbalisté v nejvhodnější možnou dobu a vyzvali k duelu soupeře ze soutěží oblastního přeboru TJ Slavoj Litoměřice. Napětí v tomto utkání spíše než mezi hráči bylo cítit mezi dospělými zástupci klubů a rodiči, protože se jednalo o prestižní derby dvou tradičních rivalů, ale i partnerů. Pak čekala na děčínský tým Mladá Boleslav a nakonec domácí Lokomotiva Plzeň.

BK Děčín – TJ Slavoj Litoměřice 85:73. Do prvního utkání nastoupila první pětka vedená kapitánem Kroutilem a dále Plaček, Haluza, Dou brava a Hammerle. Litoměřický soupeř byl těžkou zkouškou před dalším pokračováním kvalifikace. Třebaže musel neustále dotahovat, boj rozhodně nevzdával. Od poločasu se ale na méně než šestibodový rozdíl nedostal. Za tento výsledek patří všem hráčům velký dík.

BK Děčín – AŠ Mladá Boleslav 95:41. Ve druhém utkání se Děčín střetl s předpokládaným outsiderem skupiny Mladou Boleslaví. Ta utrpěla v prvním zápase s Plzní značný debakl, nicméně to jí nebránilo, aby prvních několik minut utkání s námi nepříjemně kousala. Pak se ale děčínský tým semkl, podal očekávaný výkon a celkem bez větších problémů zvítězil. Vzhledem k bodovému vývoji utkání tak mohli na palubovce zasáhnout do děje zápasu všichni hráči a vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké je to bojovat o ligovou soutěž.

BK Děčín – Lokomotiva Plzeň 71:107. V utkání zřejmě s největším rivalem disponovali domácí dvěma vysokými pivoty, kteří si uměli udělat pořádek pod oběma koši. Přesto byl Děčín vyrovnaným partnerem a o osudu utkání nebylo dlouho rozhodnuto. „Až do průběhu zasáhli rozhodčí, kteří byli přísnější k děčínským hráčům a odpískali jim řadu sporných faulů. Především pak klíčovým hráčům, kteří se poměrně brzy skoro vyfaulovali a musela hrát nerozehraná lavička, což se na vývoji utkání rozhodně projevilo,“ posteskl sin člen realizačního týmu děčínského mužstva Radim Kroutil.

I přes porážku se ale děčínský tým U14 podruhé probojoval do nejvyšší republikové soutěže, což je další obrovský úspěch děčínského basketbalu.

Autor: Radim Kroutil