Basketbalisté Ústí jsou na své palubovce mnohem nebezpečnější než venku. Potvrdí to i dnes proti třetí Ostravě? Další severočeský nováček Mattoni Národní ligy z Chomutova cestuje k zápasu 7. kola do Plzně. Děčín si svůj zápas předehrál už v pondělí a v Levicích si pokazil stoprocentní bilanci.

Ústecká Sluneta má za sebou dva povedené zápasy, doma proti Pardubicím i na USK Praha jí však chyběl k vítězství pověstný kousíček. Bude dnes platit pořekadlo do třetice všeho dobrého? „Snad už konečně ty dobré výkony z posledních zápasů přetavíme v dobrý výsledek,“ věří trenér Ústečanů Roman Bednář. „Ostrava je soupeř, proti kterému by se nám to mělo v domácím prostředí povést.“ Utkání začíná v 18 hodin.

Po napůl úspěšném výjezdu na Slezsko a Slovensko se dnes Levharti vydají do západních Čech, kde se poměří s předposledním týmem tabulky Plzní (19.00). „Utkání jistě bude patřit do kategorie těch nejdůležitějších, lze v něm hodně získat, ale také ztratit. Přehnaný optimismus není na místě, hráči mají ještě v paměti přípravné utkání v Plzni, kdy nás domácí celkem bez vážnějších problémů porazili rozdílem 24 bodů,“ uvedl na klubovém webu tiskový mluvčí Chomutova Jindřich Svojanovský.

Utkání 7. kola už má za sebou Děčín, který v pondělí prohrál v Levicích se slovenským mistrem 67:87. Děčín, který ztratil v zápase devítibodový náskok, prohrál vinou výpadku na konci třetí čtvrtiny, kdy dal během pěti minut jen čtyři body, zatímco domácí čtrnáct. „V prvním poločase jsme ještě stíhali, ale ve třetí čtvrtině přišel zlom. Domácí si hlavně díky neuvěřitelnému procentu úspěšnosti trojkových pokusů vypracovali dvojciferný náskok, který už jsme nedokázali vymazat. Zápas jsem si díky skvělé atmosféře užíval, jen mě mrzí, že jsme prohráli až o dvacet bodů,“ řekl trenér Děčína Pavel Budínský.