V utkání 3. kola Českého poháru hostili Děčín a ještě několik minut před koncem se zdálo, že si připíší překvapivý a cenný skalp svého největšího rivala. Do čtvrté čtvrtiny šli domácí Ústečané s čtyřbodovým vedením, ale v závěru dramatické podívané se projevily zkušenosti favorita. Děčín vývoj ve skóre zvrátil, hned se utrhl a dokráčel k vítězství 87:73.

„Bylo to klasické derby, tempo i emoce se postupně zvyšovaly. Ústí hrálo dobře a jsem rád, že jsme potvrdili roli favorita,“ řekl trenér Děčína Pavel Budínský.

„Jsem spokojený. Tři čtvrtiny se nám musel Děčín přizpůsobovat. V závěru jsem zmatkovali a soupeř nás přehrál díky výškové převaze pod košem,“ uvedl kouč Ústí Dominik Feštr.

Český pohár – 3. kolo: Ústí – Děčín 73:87 (18:21, 42:37, 63:61). Nejvíce bodů: Sucharda 25, Hanzlík 15, Holešovský 10 – Hatcher 22, Alič a Miloš 12. Trojky: 16/5 - 28/7. TH: 21/16 – 18/14. Fauly: 21:25. Pět chyb: Miloš, J. Houška (oba Děčín).