Na tuhle premiéru se nová posila BK Děčín opravdu těšila. „Zlý muž" Pavel Bosák si po výhře nad Pardubicemi pochvaloval týmový výkon, první vítězství, a také přístup děčínských fanoušků.

„Nechci říkat nesmysly, ale myslím, že máme na nejlepší čtyřku. Přesto je na hodnoceni velmi brzo," vážně pravilo děčínské křídlo.

Pavle, jaké jsou vaše bezprostřední pocity po prvním ostrém utkání v děčínském dresu?
Strašně jsem si to užil, výhru jsme si za naší dřinu v přípravě zasloužili. Ještě to sice není ono, ale je to parádní vstup do nové sezóny.  Když mi tam padl třetí koš, dostal jsem husinu (smích).

Předvedli jste opravdu týmový výkon. To bylo podle vašeho gusta, že?
Podívejte na tabulku střelců, skoro každý z nás má nějaký ten bod. Míč rychle létal, vypadalo to skoro na házenou. Krom Mateje Venty míč nikdo dlouho nedržel. Bylo to prostě libové. Doufám, že to bude ještě gradovat.

Pardubice by měly být letos silné, o to je vaše výhra cennější…
Hostům chyběl klíčový hráč Cory Muirhead. Je to samozřejmě dobrá výhra, ale myslím si, že Pardubice dokážou hrát daleko lépe.

Zjevně jste si poradili i s příchodem Luboše Bartoně. Jak byl jeho návrat vstřebán?
Byli jsme z toho vyjevení. Je o dva roky starší, celou kariéru ho sleduji. Na české poměry je to exkluzivní hráč.

Vyjevení? V jakém smyslu?
My jsme tady normální čeští kluci a najednou se tu objeví hráč Barcelony. Je radost ho poslouchat, první trénink skoro od začátku dirigoval. Mě tady mají mladí kluci na salámu, já jsem přece ten zlý muž (smích). Ale Bartoň něco řekne a to platí, může nám předat hodně zkušeností.

Luboš Bartoň má v Děčíně otevřený kontrakt. Jak celou situaci vnímáte?
Tady se nedá nic dělat, musíme to respektovat. Budeme rádi za každý zápas, který tady odehraje.

Těžko hodnotit po prvním zápase. Přesto, troufnete si odhadnout, kam až byste mohli 
v sezóně dojít?
Je opravdu ještě brzo a nerad bych vykřikoval nějaké nesmysly. I když to je má specialita (smích). Mattoni NBL je plná překvapení, ale podle mne musíme hrát v první čtyřce. Mělo by nám ale držet zdraví. A to nám ještě chybí kapitán Kuba Houška.

Už po svém příchodu k Válečníkům jste s respektem a očekáváním mluvil na adresu děčínského publika. Naplnil první domácí duel vaše očekávání?
Bylo to super! Vážím si takových diváků, kteří basketbalu rozumí a mají ho rádi. Úroveň diváků v naší lize je tristní. A to celý zápas přenášela ještě televize. Jinde by přišlo dvacet lidí, zbytek by seděl doma u bedny s pivem 
a tlačenkou. A tady bylo dvanáct stovek fanoušků. Opravdu mne ta atmosféra pohltila.

Věděl jste vůbec, že do prvního vstřeleného koše celá hala povstane a v kuse tleská?
Vůbec ne! Musel jsem se zeptat Kuby Houšky, co se to děje. Žádná hymna nehrála, nebyl tu ani Obama. A ono se takhle čeká na první koš. To byla další paráda od fanoušků. V Chomutově by museli fanoušci takhle tleskat celou první čtvrtinu (smích).