Ústecké diváky čeká svátek. Na palubovce Pand se budou prohánět reprezentanti, kteří stáli za historickým úspěchem českého basketbalu na nedávném mistrovství světa v Číně (skončili na 6. místě) i vítěz ve smečování Zach Hankins z nedělního All Stars Game!

„Je tu jedinečná možnost pro všechny naše hráče poměřit síly s těmi nejlepšími, kteří dokazují svou kvalitu nejen v domácí soutěži, kde tradičně dominují (21 výher v řadě), ale letos také v Lize mistrů. Věřím, že si tento basketbalový svátek nenechají ujít ani naši fanoušci a přijdou nás podpořit,“ řekl ústecký trenér Antonín Pištěcký, jenž bude opět postrádat zraněného Martina Davida (kotník).

Děčínskou partu, která hraje o co nejlepší postavení před nadstavbou čeká těžký a důležitý zápas u pražských vysokoškoláků. „USK hraje v této sezóně velmi dobrý basketbal. V posledním zápase přehrál Olomoucko o dvacet bodů, když se jeho hráčům podařilo nastřílet sedmnáct trojek! Chceme zastavit trojkovou střelbu a ubránit Proletu, který nám v prvním vzájemném utkání dělal na hřišti velké problémy,“ zmínil porážku 82:84 z úvodního vzájemného duelu na děčínské palubovce Tomáš Grepl, kouč BK Armex.

„Budeme muset hrát po celé utkání koncentrovaně,“ dodal děčínský pivot David Žikla.