BK Děčín – Rudupis Prienai

102:70 (58:29)

V páté minutě první části si za stavu 12:9 vzal děčínský trenér Budínský oddechový čas a od té doby udělali jeho svěřenci do konce úvodní části sérii 16:0, což se ukázalo jako rozhodující trhák. Ve druhé desetiminutovce pokračoval brankostroj domácích, kteří se brzy dostali na třicetibodový rozdíl a ten pak bez větších obtíží udržovali až do velké přestávky.

V nepříliš pohledné třetí čtvrtině, která byla rozkouskovaná častým přerušováním, se bodový rozdíl příliš neměnil a domácí ho vylepšili „jen“ o tři body. V poslední části skóre narůstalo na obou stranách stejným dílem a domácí se dvě a půl minuty před koncem dostali na číslo 99. Čekala se co nejdříve stovka, jenže ani jednomu domácímu hráči jakoby se nechtělo ji dát. Až to vzal na sebe v poslední vteřině Soukup, který zvedl trojkový pokus a byl úspěšný.

Čtvrtiny: 28:9, 30:20, 22:19, 22:22.

Střelci BK Děčín: Fenderson 18, Houška P. 15, Soukup a Alič po 13, Houška J., Hatcher a Pomikálek po 8, Pištěcký 7, Fohler a Smeták po 4, Balík 3, Mařík 1.