Zatímco děčínský vicemistr jde do čtvrtfinále z horší výchozí pozice než před rokem, ústecká parta si o jednu příčku polepšila a díky vítězství ve skupině A2 se největšímu favoritovi na úvod vyhne.

„Každé play off vnímám jako svátek a vrchol sezony. Těšíme se na začátek, konečně jsme kompletní a v tomto směru se to sešlo v pravý čas,“ připomněl v neděli před polednem Lukáš Houser, generální manažer BK Armex Děčín. „Play off byl hlavní cíl sezony,“ řekl Tomáš Hrubý, generální manažer Ústí.

Série se hrají na čtyři výhry. Hodně vyrovnanou by měla být ta mezi Děčínem a celkem Svitav. „Do skupiny A1 jsme se dostali až v předposledním kole základní části. Cílem bylo skončit do čtyřky a zajistit si výhodu případného sedmého zápasu v 1. kole play off. Všeobecně série mezi čtvrtým a pátým bývají vyrovnané. Chtěli jsme to v nadstavbě zkusit i výš, ale ta mužstva nad námi byla asi lepší,“ uznal Houser.

V probíhající sezoně se oba zmiňované týmy střetly celkem pětkrát. Třikrát se z vítězství radovali Tuři, dvakrát měl navrch severočeský tým. Ten začne v pondělí a úterý před vlastním publikem. Ústí vkročí do čtvrtfinále NBL až ve středu a ve čtvrtek v Pardubicích.