Severočeský klub se snaží zlepšovat své mládežnické celky. O vstupu do nové sezóny pohovořili hned tři trenéři, kteří působí v Děčíně.

Jiří Fiala vede kategorie chlapců i dívek U 19. „Dva dorostenecké týmy trénuji už tři roky. Na časovou vytíženost jsem si už zvykl,“ usmíval se.

Junioři začali ligové boje skvěle, když sebrali dvě těsné výhry v Brandýse a na Žižkově. „Oba zápasy nám ukázaly, kde nás tlačí bota a kde je potřeba přidat. Vždy nám utekl začátek, kluci pak museli zabrat, aby to otočili. Ale za to jim patří dík,“ zdůraznil Fiala.

A jaké jsou hlavní cíle mladých basketbalistů? „Chceme podávat takové výkony, které budou po uspokojivé po herní i výsledkové stránce. Dalším úkolem je zabudovávat hráče mladších ročníků do sestavy,“ upřesnil Fiala.

Juniorky, hrající Nadregionální soutěž, vstoupily do sezóny vítězstvím nad Sadskou 66:51. „I když nám chyběly dvě důležité hráčky, bylo to zasloužené vítězství,“ podotkl Fiala, který vzápětí dodal: „Každoročně máme cíle hrát o špici tabulky, nicméně sezona bude jako vždy velmi vyrovnaná a bude rozhodovat momentální forma a sestava.“

Žáci (kategorie U 15) mají za sebou čtyři zápasy v ligové soutěži s bilancí jednoho vítězství a tří porážek. „Všechny týmy skončily v minulé sezóně nad námi. Takže je to vlastně dobrý výsledek,“ pravil trenér Josef Plachý.

Děčínští basketbalisté nechtějí hrát ve své silné skupině druhé housle. „Naším cílem je být vyrovnaným soupeřem všem a nebýt ve skupině jen do počtu, jak si možná někteří naši protivníci říkají při pohledu na naše starší výsledky. Ve skupině máme šest účastníků extraligy U 14 a rovná polovina z nich se dostala až na republiku,“ podotkl Plachý. „Musím poděkovat rodině, kdyby nebyla tak shovívavá, asi bych na trénování neměl čas,“ uzavřel vše s úsměvem.

Dvě věkové kategorie má na starosti Karel Záleský – U 13 chlapci a U 15 dívky. „Je to časové náročné, tréninky mám každý den,“ přiznal děčínský basketbalový trenér.

Oba týmy už vstoupily do svých soutěží. Chlapci dvakrát porazili Most, dívky si z Litoměřic přivezly jedno vítězství. „Zápasy chlapců dopadly podle očekávání. Bohužel jsme však kupili spousty chyb a náš výkon nebyl po většinu času stoprocentní,“ přiznal Záleský.

A jaké cíle budou mít oba celky? „S chlapci bych se chtěl probojovat na jeden ze závěrečných turnajů sezóny. Buď Národní finále nebo Festival mládeže. S děvčaty budeme usilovat o nejvyšší místa v tabulce a chceme stabilizovat náš herní projev,“ uzavřel vše Záleský.