Severočeši hodili za hlavu dlouhou šňůru porážek a poslední tři zápasy vyhráli. V nadstavbové skupině A1 jsou aktuálně na pátém místě, play-off klepe na dveře. O to víc toto rozhodnutí překvapilo. 

„Chápu, že to je pro fanoušky a veřejnost překvapení. Zvláště, když je sezóna v plném proudu. Klub se prostě rozhodl jít jinou cestu. Rozhodně to není z výkonnostních důvodů, s tím jsme prakticky spokojení. Nic jsme neplánovali dopředu, dá se říct, že šlo o rychlejší rozhodnutí. Tímto Pavlovi samozřejmě děkujeme za jeho odvedenou práci,“ prozradil Deníku generální manažer BK ARMEX Děčín Lukáš Houser.

„Omluvte mě, ale nemám chuť tuto situaci komentovat, ani hovořit na téma Děčín. Díky za pochopení," sdělil Deníku prostřednictvím SMS zprávy Pavel Budínský.

V sobotním utkání na svitavské palubovce už tak bude po patnácti letech Válečníky koučovat jiný trenér. Důvěru dostal bývalý dvojnásobný nejlepší střelec NBL Tomáš Grepl, který v uplynulých třech letech působil v Německu jako asistent trenéra bundesligového Weissenfelsu.

„Nebudu zastírat, je to překvapení. Dozvěděli jsme se to vlastně na dopoledním tréninku. S Pavlem jsem vlastně prožil celou kariéru. Pár let v Chomutově a pak patnáct let v Děčíně. Už jsme spolu s Pavlem samozřejmě mluvili… je to prostě těžké. Ale takový je sportovní život,“ hledal těžce slova asistent trenéra BK ARMEX Děčín Jakub Houška.

Ten si tak bude muset zvyknout na nového trenéra. „A jestli se těším, nebo netěším na nového kouče? Prostě přijde někdo nový a celý tým se musí semknout. Kluci musí novému trenérovi pomoct, sezóna vrcholí a všichni víme, jak je teď každý zápas důležitý,“ uzavřel vše „Kouba“.

„Co na to říct, je to překvapení. Nikdo to nečekal, vedení klubu nám to řeklo v pátek dopoledne. Asi nemá cenu to dál komentovat. A to že přijde nový trenér? To ke sportu patří. My se ale musíme soustředit na své výkony, tohle nás nesmí vykolejit. To by bylo špatně,“ uvedl pro Deník pivot Válečníků Pavel Grunt.

Klub chce Pavlovi poděkovat a popřát mu především zdraví a životní štěstí. V nejúspěšnějším období Děčína získal s mužským celkem v letech 2015-17 tři ligová stříbra v řadě. Mezi další úspěchy s jeho podpisem patří také tři finálové účasti v Českém poháru a 3 bronzové medaile v NBL. Za celou dobu jeho působení v Děčíně neskončil tým hůře než na pátém místě ligy.

Částečný zdroj: www.bkdecin.cz