Před dvěma týdny naskočil na šest minut proti Svitavám, o víkendu se bodově podílel na výhře nad Pardubicemi. Populární Kouba je zpátky! „Splnil jsem si to, co jsem chtěl dokázat,“ říká.

Jak si užíváte návrat na palubovku?

Po prvním neúspěšném návratu během play off je to pro mě takové poděkování. Naštěstí to tentokrát dopadlo dobře. Basket teď beru trochu jinak a užívám si každou minutu. Doufám, že se vrátím do těch starých kolejí.

Hodně jste strádal během těch dlouhých měsíců bez basketbalu?

V lednu všichni říkali, že je to dobré, tak jsem byl v pohodě. Když se mi ale nepovedl první návrat, byl jsem z toho hodně špatný. Někdo tou nemocí trpí dva měsíce, jiný rok a někdo musí skončit. Občas jsem měl špatné myšlenky, že by se nemusel ten návrat povést. Ale rychle jsem to zahnal a bojoval jsem s tím po svém. Mám malého prďolu a když jsem se „flákal“, tak jsem mohl být aspoň s ním a nemusel jsem přemýšlet o blbostech. Bylo to náročné hlavně na psychiku, ale lidi kolem mě podporovali.

Náročné pak muselo být nabírání kondice, když jste takovou dobu skoro nic nemohl dělat…

S fyzičkou je trochu problém. Jsem slabší než jsem byl před tím, ale s trenérem jsme domluveni, že zatím nebudu hrát dlouhé úseky, abychom to neuspěchali. Před čtrnácti dny jsem byl hotovej, teď už to bylo lepší. Zhubnul jsem asi sedm kilo a ty se jen tak nevrátí. Fyzička mi taky chybí, ale už pár týdnů trénuju s týmem a cítím, že se to lepší. Ještě zbývá deset zápasů do nadstavby, tak doufám, že pak budu zase ten starej Kouba (smích).

Děčín má letos našlápnuto k medailovému umístění. Asi je vaším přáním být při vyvrcholení sezony přímo na palubovce, co?

U toho bych chtěl určitě být. Já chci být u každého zápasu. V Pardubicích jsem odehrál osm minut, což bylo pozitivní a jsem za to strašně rád. Byl jsem šťastný, už když jsem mohl jít s klukama na střídačku. To, že teď můžu i na palubovku, je super. Na medaili útočíme každý rok, tak uvidíme, jak to letos dopadne. Hrajeme dobře, tak snad nám to vydrží.