Kategorie U 14 narazila v Žákovské lize na liberecké Kondory. V domácím utkání děčínští mladíci vyhráli drtivě 121:13. „Po celou dobu bylo jasné, kdo má v zápase navrch. V obraně a hlavně v útoku přinesla krásné herní kombinace a přečíslení soupeře, který nevěděl, jak se ubránit rozjetému týmu domácích,“ pochvalovala si trenérka Michaela Bečková.

V odvetě, která se hrála v Liberci, Děčín domácí opět nešetřil. Tentokrát nastřílel ještě o čtyři body více a zvítězil 125:27. „První čtvrtina ale z naší strany nebyla dobrá. Bylo tam hodně faulů. Od druhé čtvrtiny už byla hra jen v naší režii. Krásné akce v útoku, ale hlavně v obraně, nás dovedly do vítězného konce,“ dodala.

V Oblastním přeboru zase řádily pro změnu děčínské týmy U 12 A. Na domácí palubovce totiž dvakrát smetly celky BA LYNX Liberec. Nejprve 130:14, následně „pouze“ 103:20.

V Nadregionální lize se napůl zadařilo děčínským basketbalistkám U 17. Nejprve doma přetlačily Lovosice 68:61. Lenka Spurná dala 24 bodů, zdatně jí sekundovala Klára Hodboďová, která jich nasázela osmnáct. Pak ale nestačily na lounské Tygřice, které v Děčíně zvítězily 64:40.

A co jejich vrstevníci? Chlapci U 17 B doma vyzvali Klášterec, který nakonec porazili 87:53. „V pohodovém zápase dostali prostor tři nováčci, šest hráčů bude nastupovat v této kategorii i v příští sezoně, šest kluků je mladší hned o roky dva. Všichni borci skórovali, utkání se odehrálo v příjemné atmosféře, ovšem s nasazením a s respektem k soupeři,“ řekl šéftrenér mládeže Robert Landa.

Výhry se nedočkala kategorie U 12 B, která doma dvakrát nestačila na Litoměřice a prohrála 3:64 a 18:58. Děčínská juniorka pak v rámci Oblastního přeboru prohrála v České Lípě těsně 81:84.