Kde hledat favorita? Díky sérii čtyř výher, triumfu nad Nymburkem a třetímu místu v tabulce NBL jím je Děčín. Navíc Kondoři v ČEZ Sportcentru ještě nikdy nevyhráli.

„Nyní hrajeme ve velké pohodě a doufám, že nám to vydrží co nejdéle. Liberec porazil v minulém utkání doma jednoznačně Prostějov a tak bude určitě nažhaven. Nečeká nás nic lehkého, ale jsme favorité a to nám velí zvítězit,“ burcuje kapitán a pivot Děčína Jakub Houška na klubovém webu.

Liberec, který díky sedmému místo stále živé naději na play off, vzhlíží k silnějšímu soupeři s respektem. „Věřím však v naši dobrou formu a s trochou štěstí i ve vítězství,“ říká asistent kouče Kondorů Dušan Bohunický.

Parta z Podještědí může spoléhat na krále střelců letošní sezony Maurice Hamptona. „Ani nevím, že jsem nejlepším střelcem. Na individuální statistiky se nedívám, soustředím se na každý zápas, abych hrál co nejlépe. Můj univerzitní trenér hráčům nikdy nedovolil, aby se dívali na papír se statistikami a to mi zůstalo až do dneška,“ svěřuje se pětadvacetiletý rozehrávač z USA.

Děčín v sobotu poprvé nasadí do boje pivota Tarvise Williamse, který se vrátil na sever Čech po čtyřech letech. „Hrozně bych si přál, aby se dál vyhrávalo, aby se pokračovalo v tom trendu a já bych k tomu moc rád co nejvíc pomohl,“ pronesl Williams.

Derby 21. kola začíná v 18.00.