„Hodně času jsem trávil zvažováním všech možností. Měl jsem spoustu nabídek, ale nakonec jsem se rozhodl pro Děčín. Minulý ročník byl jeden z nejlepších v mé dosavadní profi kariéře. Účast ve finále na mě měla ohromný vliv. Nejen to. Děčínská organizace a celé město je jedna velká rodina. Minulá sezóna byla jako droga, ale tahle bude epická! Věřím, že je v pořádku říct: vracím se domů,“ řekl americký křídelník.

Lamb Autrey byl s průměry 29,6 minut, 15,2 bodu, 7,1 doskoku a 3,4 asistence lídrem týmu ve statistikách, často zvedal ze židlí děčínské publikum svými rozličnými kousky a rozhodujícími střelami, stal se miláčkem publika a velkou hrozbou pro soupeře.

„Po konci sezony jsem věřil, že se s Lambem na pokračování dohodneme. Později už to nevypadalo příliš reálně a my začali hledat jiné možnosti. Oslovili jsme proto hodně hráčských agentů, viděli jsme spoustu hráčů a stálo nás to mnoho a mnoho hodin, včetně času na našich dovolených. Ale málokdy může člověk říct, že je rád, že jeho práce byla zbytečná. My teď ano a jsme moc rádi, protože Lamb Autrey bude i v nové sezóně oblékat válečnický dres,“ přiznal generální manažer BK ARMEX Děčín Lukáš Houser.