"První poločas jsme se učili, jak se hraje v play-off. Byli jsme jak Alenka v říši divů, jen jsme koukali okolo sebe. Děčín do zápasu vstoupil velmi důrazně. Po změně stran jsme se ale soupeři vyrovnali v důrazu. Je to pro nás důležité vítězství," pravil po zápase domácí trenér Petr Czudek.

Od začátku se hrál vyrovnaný basketbal, hosty táhl v první čtvrtině Stria, který nastřílel 10 bodů. I proto vedl Děčín po první čtvrtině 15:14. V té druhé si Válečníci udržovali mírný náskok a postupně ho do poločasu navýšili na rozdíl šesti bodů. Hosty zdobil parádní útočný doskok, Děčín před druhým poločasem vedl 33:27. „První poločas se mi hodně líbil, byl podle mého gusta, i když se hrálo trochu defenzivněji, hra měla spád," pochvaloval si trenér Děčína Pavel Budínský.

Parta trenéra Pavla Budínského předvedla katastrofální vstup do druhého dějství. Opava předvedla bodovou šňůru 13:0 a rázem vedla až o devět bodů, hosté si navíc na své konto rychle připsali pět faulů. V závěru třetí čtvrtiny se však Děčín uklidnil, zlepšil střelbu a obranu a před posledním dějství prohrával pouze o dva body.

Poslední dějství začali lépe Válečníci, díky osmibodové šňůře se dostal do vedení 56:50. Jenže Opava se opět dotáhla a oba celky se pak přetahovaly o vedení, hostům se ale v závěru vyfauloval nejlepší děčínský střelec v zápase Luboš Stria, domácím se navíc rozehrál matador Sokolovský. Minutu před koncem se však za tři body trefil domácí Dokoupil, Opava odskočila na dva body a zasadila Válečníkům rozhodující ránu.  Děčín v závěru ztrátu nesmazal a nakonec prohrál 71:76. „Podařilo se nám ustát opavský tlak ve druhém poločase, bohužel na dalekonosné pokusy Cveka a Dokoupila jsme nenašli odpověď. Teď je řada na nás. Musíme přidat více odvahy v útoku, svým hráčům ale nemohu za dnešek nic vytknout," uzavřel Pavel Budínský.

BK OPAVA - BK DĚČÍN 76:71 (14:15, 27:33, 50:48)

Body: Sokolovský 20, Šiřina 17, Dokoupil 12, Cvek 11 – Stria 18, Vyoral 14, Bosák 12, Houska 11. Rozhodčí: Hruša, Kučera, Vondráček. Fauly: 25:26. Trestné hody: 22/16 – 26/19. Trojky: 8:6.