Vůbec se nerozpakoval. S míčem přeběhl půlku, nasadil ke střele – a trojkou o desku poslal zápas do prodloužení. Děčínský rozehrávač Ondřej Šiška následně dotáhl Válečníky v ostře sledovaném derby s Ústím k triumfálnímu vítězství 90:85.

„Já nejsem hrdina. Celý tým si zaslouží kredit, všichni bojovali. Nevzdali jsme se, i když se nám nedařilo. Tohle vítězství nás nakopne a zvedne sebevědomí,“ líčil Šiška. O první letošní výhru nad rivalem, která znamenala přerušení jedenáctizápasové černé série, se zasadil skvělým výkonem a 27 body.

Děčín jste spasil trojkou 11 sekund před sirénou…
Před zápasem jsme si řekli, že tady vyhrajeme, ať se děje cokoliv. Kdybych to nedal, tak sním zápis (smích).

Byli jste o devět bodů pozadu, přesto jste se nesložili. Co vás vybičovalo k obratu?
Řekli jsme si, že neprohrajeme, a to jsme udělali. V basketu je devět bodů málo, jsou to tři koše. Neztráceli jsme hlavu a hráli dál, to je naše silná stránka.

Vítězství nad velkým rivalem jste se dočkali až na čtvrtý pokus…
Tu výhru jsme potřebovali tak jako tak. Je úplně jedno, jestli je to Ústí nebo Havlíčkův Brod. To nerozhodovalo. S Ústím jsme letos měli trochu smůlu, i když to nemám rád a moc neříkám. Bylo to pro nás velmi těžké utkání, protože se nám moc nedaří.

Před derby jste prohráli jedenáct mistrovských zápasů v řadě. Bylo to frustrující?
Na výhru jsme čekali jak na boží smilování. Dali jsme do toho všechno. I tréninky už vypadaly líp. Potřebovali jsme tenhle zápas, který to zlomí. Doufám, že se nám bude dařit dál.

Jak jste to nekonečné čekání na výhru snášeli? V Děčíně přece jen nejste zvyklí prohrávat.
Nebylo to nic hezkého, ale jak říkal jeden trenér: po vítězství nešílíme a po porážkách se nestřílíme. Sezona je ještě dlouhá a soutěž je nesmírně vyrovnaná.

Výhrou v derby jste si navíc pomohli v boji o šestku, co?
Na tabulku moc nekoukám. Chceme vyhrát každý zápas. Je to fajn, ale pořád musíme koukat výš.