Vicemistrovský Děčín ve svém prvním letošním vystoupení v soutěži prohrál v Komárnu 67:80. Ústí nad Labem pak ve svém druhém utkání v AAC nestačilo doma na zatím suverénní Levice, kterým podlehlo těsně 69:72 a připsalo si první porážku na mezinárodní scéně.

Sluneta s neporaženým lídrem skupiny držela krok do poloviny utkání. Ve třetí periodě ale nastřílela jen 13 bodů a nabrala až dvanáctibodovou ztrátu. Ústečané se přesto dokázali senzačně vrátit do zápasu.

Mohutným finišem dokonce otočili minutu a půl před koncem na 69:66, jenže poslední slovo měli slovenští Patrioti, kteří nejprve trojkou Djuriče srovnali a výhru „last minute“ jim zajistil Krajčovič. Převrátit výsledek na ústeckou stranu mohl ještě Singletary, ale jeho dva střelecké pokusy ke kýženému koši nevedly. Nejlepším střelcem středečního zápasu byl ústecký lídr Pecka (16).

Bitva federálních vicemistrů vyzněla ve prospěch slovenského Komárna. Domácí postupně zvyšovali nad Děčínem náskok, který ve třetí čtvrtce narostl až na dvacet bodů. Váleční se v závěru dokázali přiblížit na devět bodů, ale porážku už neodvrátili.

Komárno uspělo díky patnácti trojkám, zatímco Severočeši se trefili z hranice perimetru sedmkrát. Domácí tým táhli Jankovič (24) s Bowmanem (21), z družiny poražených Válečníků měl nejpřesnější mušku rozehrávač Šiška (12).

Helios Alpe Adria Cup:
Skupina B – 1. kolo: Komárno – Děčín 80:67 (20:15, 40:26, 59:45). Nejvíce bodů: Janovič 24, Jurčina, Stojanov a Adams po 10 – Šiška 12, P. Houška 10, Kroutil 8.
Skupina D – 2. kolo: Ústí n. L. – Levice 69:72 (17:17, 36:34, 49:58). Nejvíce bodů: Pecka 16, Robinson 14, Singletary 11 – Bojanovsky 14, Krajčovič 12, Kurbas 10.