Basketbalisté Ústí nad Labem ve středečním šlágru 13. kola Národní ligy vyzvou Pardubice. Sluneta se po dvou porážkách s Nymburkem a Opavou bude chtít vrátit na vítěznou vlnu. Východočeši zase touží oplatit soupeři porážku v prvního měření sil.

„Pardubice jsou tým se skvělým Vyoralem na rozehrávce, třemi silnými podkošovými hráči, atletickým Dunnansem a mladými guardy, kteří jsou výborní střelci. V první řadě musíme zastavit rychlý přechod na útočnou polovinu. V postupném útoku si pak musíme uhájit vymezené území včetně obraného doskoku,“ naordinoval ústecký kouč Antonín Pištěcký.

Severočeši tuší, že se proti Bekse zapotí hlavně při bránění. „Čeká nás další těžký soupeř. Pardubice mají velmi dobře poskládaný tým, na každé pozici najdeme zkušené hráče a zároveň dravé mládí. Hráči Pardubice se s tím moc nemažou, hrají rychle dopředu, a jakmile je sebemenší šance na zakončení, využijí ji. Takže opět bude důležitá obrana,“ uvědomuje si mladý křídelník Slunety Jan Maděra.

Děčínští Válečníci pokračují v domácí sérii. Čtvrtým soupeře v řadě, kterého přivítají, budou Královští Sokoli. První vzájemný duel na východě Čech vyhráli svěřenci kouče Tomáše Grepla rozdílem čtyř bodů.

„Hradec Králové hraje velmi slušně. Z posledních tří zápasů urval tři vítězství. Pokusíme se vítěznou šňůru Hradce přetrhnout,“ zvolal kouč Grepl, jehož parta o víkendu přemohla Olomoucko.

„Čeká nás útočně dobře laděný tým z Hradce Králové, s nímž se střetáváme letos podruhé. V přímém souboji o místo v Top 8 nám jistě nedá nic zadarmo a bude chtít odčinit výsledek ze začátku soutěže. To ovšem nehodláme připustit a uděláme vše, co bude v našich silách, abychom z nadcházejícího duelu vyšli jako vítězové!,“ doplnil zkušený děčínský křídelník Šimon Ježek.

Zápasy Ústí a Děčína začnou netradičně až v 18.30, aby byly možné živé vstupy během televizního duelu mezi Olomouckem a Brnem, který bude vysílat ČT.