„Do roku 2019 si přeji, aby do našeho klubu přišlo co nejvíce dětí,“ vyslovil své přání.

Jakube, vy toho máte na starosti poměrně hodně. Co všechno vlastně v klubu děláte?
Momentálně působím jako asistent trenéra kategorie U19 nadregionální ligy. Pak také jako asistent trenéra a zároveň hráč družstva mužů Severočeské ligy. Dále vypomáhám v tréninku kategorie U15 a zároveň vedu nově vzniklou posilovnu neboli basket Gym zaměřenou na zdokonalování hráčů v potřebných dispozicích pro basketbal.

To vše musí zabrat hodně času. Je to tak?
Ano, časově to je celkem náročné. Prakticky se každý den věnuji basketbalu nebo fit tréninku. A každý víkend mě čeká zápas. Buď jako hráče, nebo trenéra.

Co vás baví víc? Hrát, nebo trénovat?
Více mě samozřejmě baví hrát. Do trenérství vlastně teprve pronikám. A stále se mám co učit.

Jak je v této době těžké trénovat mladé sportovce?
V nižších kategoriích je to vlastně radost. Děti se rychle učí a je na nich vidět pokrok. V těch starších kategoriích je to malinko horší. Tady s dětmi musíte pracovat trochu jinak. Když si trenér vybuduje správnou chemii v týmu, tak děti či dorostenci pracují dobře.

Pojďme k mužům. Zatím je ta sezóna nic moc, máte na svém kontě jen tři vítězství z dvanácti zápasů.
Je pravda, že momentálně to není ideální. Několik zápasů jsme ztratili svou nedisciplinovaností v obraně a poměrně špatným procentem střelby. Půlka sezóny je za námi a věřím, že každý hráč z našeho týmu udělá vše pro to, abychom postoupili do play-off.

V jaké kondici se podle vás nachází varnsdorfský basketbal?
Myslím si, že situace v klubu je momentálně dobrá. Všichni se snažíme pracovat na zdokonalování hráčů i trenérů. Chceme dělat basketbal pro všechny kategorie tak, aby to všechny bavilo.

Je nějaký tým, na který jste aktuálně v klubu pyšní?
Jsem pyšný na každého hráče, hráčku a trenéra v našem klubu, protože si našli k basketbalu cestu. Stejně jako já.

Jak jste se vůbec k basketbalu dostal?
K basketbalu mě přivedla má maminka, která ho jako dítě hrávala. Bylo to v mých šesti letech. Dnes je mi už 33 let a basketbal mě stále baví a naplňuje.
Čeká varnsdorfský basketbal v roce 2019 něco zásadního?
Abych řekl pravdu, tak vlastně nic zásadního nečekáme. Vloni jsme pěkně oslavili 70 let od založení basketbalu ve Varnsdorfu.

Co si přejete do nového roku?
Do roku 2019 si přeji, aby do našeho basketbalového klubu přišlo co nejvíce dětí. Díky tomu by se dala budovat pevná základna mládeže. Pak samozřejmě pevné zdraví pro všechny členy v klubu.

Na závěr odbočíme od basketbalu. Jak jste strávil Vánoce a co vás osobně čeká v novém roce?
Vánoce jsem strávil v rodinném kruhu. Sváteční čas jsem využil k odpočinku a regeneraci. V novém roce se chystám zúčastnit několika seminářů školení basketbalových trenérů. Chtěl bych úspěšně reprezentovat město Varnsdorf a hlavně pokračovat v tom, co mě baví a naplňuje. A to je basketbal.