„Rozhodně nám chyběla disciplinovanost v obraně. Byli jsme třetím nejhorším týmem soutěže v obdržených bodech,“ přiznal hrající asistent trenéra Jakub Schilling.

Jakube, jak hodnotíte skončenou sezonu z pohledu A týmu?
Letošní sezona se nám nepodařila. Prohráli jsme několik zápasů naší špatnou obranou a špatným procentem střelby. Tyto zápasy nás mohly dostat na páté nebo šesté místo v tabulce. Do play-off bychom tak mohli mít daleko hratelnějšího soupeře než Chomutov, který letos nenašel žádného přemožitele.

Základní část se vám určitě moc nepovedla. Co vám ještě chybělo?
Rozhodně nám chyběla disciplinovanost v obraně. Byli jsme třetím nejhorším týmem soutěže v obdržených bodech.

Najde se nějaký hráč, který svými výkony přeci jen trochu vyčníval?
Líbila se mi hra Vojty Lehrocha. Jeho stabilní výkony nás držely prakticky v každém zápase.

Pomohlo soutěži, že tam byl mega silný tým v podobě Chomutova?
Rozhodně, je to velká zkušenost, hlavně pro mladé hráče. Kde jinde by měli lépe poznat, než v praxi proti takovému týmu, jak by se měl basketbal hrát a co je klíčem k úspěchu.

Diváci do Varnsdorfu na basket chodí. Jak jste byl spokojený s jejich přízní?
Diváci byli skvělí, moc jim za jejich podporu děkuji. Jsme rádi, že chodí na zápasy a mají s námi pevné nervy. Letos jsme jim bohužel moc radosti nepřinesli. Na domácí zápasy chodí v průměru 50 diváků. Není to asi závratné číslo, ale je to nejvíc v celé soutěži.

Mládežnické týmy ale ještě hrají, ne?
Z basketbalových týmů skončila sezona pouze pro tým mužů. Velice se mi líbí herní projev týmu kategorie U 15. Jinak jsem samozřejmě rád za všechnu naši mládež, kterou náš klub naplňuje.

Jaký má vůbec basketbal ve Varnsdorfu ohlas?
Abych pravdu řekl, mohlo by to být lepší. Rozhodně by bylo pěkné zaplnit při zápasech sportovní halu diváky, a to na každou věkovou kategorii našeho klubu. Jsme malé město a sportem číslo jedna je tu rozhodně fotbal.

Kdy se tým mužů sejde k přípravě na novou sezonu?
Přípravu na novou sezonu zahájíme v srpnu. Budeme mít měsíc na to se kondičně připravit, než zahájíme první tréninky ve sportovní hale, kde už budeme trénovat basketbalové činnosti.