„Musíme důkladně zregenerovat a vyhnat z nohou co nejvíce únavy. Mentálně jistě problém nebude, protože hráči chtějí sedmý a rozhodující zápas vyhrát. Vím, že na palubovce nechají úplně všechno a odpracují celých čtyřicet minut stejně jako v předchozích zápasech. V utkání musíme být trpěliví a udržet nervy na uzdě, pak máme šanci na úspěch,“ zdůraznil děčínský kouč Tomáš Grepl.

„V sedmém zápase máme asi největší šanci. Oni jsou už pod tlakem. Bude to vabank,“ myslí si opavský basketbalista Václav Bujnoch.

Opava to ale v Maroldovce nebude mít lehké, očekává se, že Válečníky požene za postupem plný dům a Slezanům budou fanoušci jistě zatápět. „Požádám také všechny naše fanoušky, aby dorazili do haly nám pomoci, protože onoho šestého hráče budeme ve čtvrtek potřebovat víc, než jindy,“ zdůraznil trenér BK ARMEX Děčín.

Jedním z děčínských tahounů v celé sérii je rozehrávač Ondřej Šiška. „Musíme se vyvarovat hluchých pasáží, být důrazní na doskoku a vítězství pak bude naše. Hraje se zápas číslo sedm, není co víc dodat. Jen požádáme naše fanoušky, přijďte do Maroldovky a pomožte nám k postupu,“ zdůraznil.