Pomikálek získal 503 hlasů, druhý skončil William Hatcher (304 hlasů), pomyslný bronz získal Adam Žampach (299 hlasů).
Vítěz byl svým triumfem opravdu překvapen.

„O anketě jsem slyšel, ale abych pravdu řekl, příliš jsem se jí nevěnoval. To, že jsem něco vyhrál, jsem se dozvěděl až od vás,“ s úsměvem přiznalo děčínské křídlo.

Na první místo si rozhodně nevěřil. „Vítězství mne nesmírně těší a jsem ohromně překvapen. Mým favoritem by asi byl Luboš Stria,“ tvrdí Pomikálek. Právě Stria ale skončil v poli poražených.

Mladý děčínský dlouhán byl nominován do reprezentace. Je to odměna, za jeho výkony v dresu BK.

„Jsem samozřejmě nadšený, že jsem dostal takovou možnost. Nakouknout do těchto „výšin“ se už opravdu každému nepovede a i kdybych se nakonec do závěrečné dvanáctky nedostal, tak to pro mě je velká čest a zkušenost. Přece jenom tam budou jedni z nejlepších hráčů ČR a každý trénink s nimi mi může hodně dát,“ s pokorou říká Pomikálek.

Uplynulý ročník Mattoni NBL už je za námi. BK Děčín vybojoval bronz, od nové sezóny se nejvyšší basketbalová soutěž dozná zřejmě určitých změn. Například rozšíření o týmy ze Slovenska.

„Uplynulá sezóna byla prostě fantastická, jen tomu chyběla ta pověstná třešnička na dortu. Rozhodně mi přijde velká škoda, že se nenajde v Česku čtrnáct týmů, které by mohly hrát MNBL. A pokud je už pevně dané, že musí být herní systém o jakém se mluví, tak podle mě nic jiného než připojit kluby ze Slovenska nezbude. Bohužel finance na tolik týmů asi nejsou,“ dodává.

Velmi zajímavé budou pro Pomikálka souboje s Ústí nad Labem, kde bude nejvyšší soutěž hrát. Pomikálek v Ústí v několika zápasech první ligy vypomáhal. „Rozhodně jsem pro, aby Ústí hrálo. Přece jenom to máme z Děčína blízko,“ uzavřel Pomikálek.