„Erfurt je velmi mladý tým, kterému v úterý navíc chyběl klíčový hráč. Vedle mladých Němců tedy vynikal sedmatřicetiletý zkušeňák Franklin. Bylo vidět, že pro soupeře jsme příliš velké sousto, ale hrál velmi sympaticky, bojoval, snažil se hrát stále stejně, ale efektivitu měl jen v první a třetí čtvrtině, které byly herně i výsledkově vyrovnanější,“ zhodnotil jasný zápas sportovní manažer BK ARMEX Děčín Jakub Důra.

„Do zápasu jsme vkročili s velkou koncentrací a od začátku jsme diktovali tempo hry a projevili vyšší kvalitu,“ podotkl rozehrávač Ondřej Šiška.

Přesto jsou na severu Čech rádi, že se zápas odehrál. „Tento zápas byl přidán jako poslední do našeho rozpisu, ale jsme za něj rádi, už jen kvůli zrušení utkání v Kolíně,“ zdůraznil Důra.

Do utkání nastoupilo všech jedenáct hráčů, chyběli Krakovič, Karlovský a Klouda. „Příprava zatím probíhá podle plánu. Americké posily zapadly bez problémů, budování herní identity je v plném proudu. Jedinou kaňkou jsou zdravotní problémy Martina Kloudy a především Jakuba Krakoviče, ale věříme, že se postupně budou zapojovat do zátěže v dohledné době,“ podotkl Důra.

O dost těžší prověrka čeká Děčín v pátek a v sobotu, kdy hostí na domácí palubovce a ve Varnsdorfu v rámci oslav tamního klubu rakouského mistra ECE Bulls Kapfenberg. „S tamním klubem máme výborné vztahy. Jsme rádi, že můžeme přispět k oslavám,“ dodal.

„Jsem rád, že se můžeme porovnat s týmy z ciziny. Teď nás čeká rakouský mistr, na kterého jsem zvědavý. Příprava probíhá jako každý rok velmi zodpovědně. S klukama se už sehráváme a nemůžeme se dočkat startu sezony,“ uzavřel vše Šiška.